درخواست نمایندگان از وزیر کار؛ همسان‌سازی هر چه سریع‌تر حقوق بازنشستگان

0 292

سیدغنی نظری خانقاه در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی از حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در این کمیسیون خبر داد، گفت: اصلاح ماده ۵۴ قانون مکرر قانون مالیات‌های مستقیم (مرتبط با اخذ مالیات از خانه‌های خالی) اعاده شده ازسوی شورای نگهبان در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت. بر این اساس موضوعاتی همچون وضعیت خانه‌های روستایی در این قانون، اقدامات دولت در مقابل افرادی که در سامانه املاک و اسکان ثبت نام نمی‌کنند و… مجددا چکش کاری شد و فردا در صحن علنی بررسی خواهد شد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه “نحوه اجرای قانون تسهیل تسویه‌ بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور” با حضور رئیس کل بانک مرکزی و معاونان نیز مورد بررسی قرار گرفت، افزود: طبق قانون بانک‌ها باید به واحدهای تولیدی کمک کنند لذا نمایندگان مطالبات مردم را پیگیری کردند و رئیس بانک مرکزی در این خصوص توضیحاتی ارائه داد.

همچنین به گفته وی موضوعاتی همچون تقاضای تعدادی از نمایندگان مجلس برای ضرورت تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان منطقه آزاد اروند، نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی و…مورد بررسی قرار گرفت که به تصویب کمیسیون رسید و برای بررسی بیشتر و دریافت رای نهایی به صحن علنی ارجاع شد.

نظری خانقاه خبر داد: نشست مشترکی با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاونان وی به منظور بررسی عملکرد بنگاه‌های اقتصادی وابسته به صندوق‌های تامین اجتماعی، بازنشستگی فولاد، بازنشستگی کشوری و بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر و همچنین بررسی لایحه تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و ارزیابی شاخص‌های اقتصادی بخش تعاون کشور برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه رعایت عدالت در توزیع سرمایه میان شرکت‌های مختلف شستا مورد تاکید قرار گرفت، افزود: نمایندگان بر سودهی این شرکت‌ها و جلوگیری از زیان‌دهی آن‌ها تاکید کردند چراکه سود این شرکت‌ها در زندگی و وضعیت اقتصادی بازنشستگان تاثیر مستقیم دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان بر همسان‌سازی هر چه سریع‌تر حقوق بازنشستگان تاکید کردند، اضافه کرد: همچنین باید افراد متعهد و متخصص در راس مدیریت شرکت‌های شستا قرار گرفته و از هر نوع فعالیت سیاسی به دور باشند.

منبع: خانه‌ملت

پیام بگذارید