ایجاد سامانه شهرسازی یکپارچه استان تهران

0 325

معاون استاندار تهران با اشاره به لزوم آمادگی شهرداری‌ها در فصل بارش از ایجاد سامانه شهرسازی یکپارچه استان تهران خبر داد.

محمد تقی زاده در نشست استاندار تهران با شهرداران که به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد با اشاره به هفتمین همایش فصلی اظهار داشت: موضوع خاص این جلسه در مورد ایمنی و پایداری شهر است، یکی از ویژگی‌های شهر خوب ایمنی شهر در ابعاد مختلف است که در حوزه‌های کالبد شهر، اقتصادی، اجتماعی، سلامت و … نمود پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در حوزه کالبد شهری، ایمنی از حیث زیرساخت و خدماتی مثل آب، برق و … و اینکه در شرایط بحران واکنش مثبتی نشان دهد معنا پیدا می‌کند، از اینرو انتظار از مدیران شهری پیگیری اقدامات لازم جهت ایمنی و اجرای دقیق طرح‌های توسعه شهری است.

معاون استاندار تهران عنوان کرد: شهرداران باید بتوانند طرح‌های دقیق در حوزه کالبدی و کاربری اراضی را اجرا کنند تا شهروندان مطمئن شوند که آرامش بخشی فضای شهری مدنظر می‌باشد، از اینرو علاوه بر حوزه‌های سخت افزاری نیاز است که در حوزه‌های نرم افزاری نیز اقدامات پیگیری شود و با استفاده از سامانه‌ها خدمات ارائه شود که هوشمندسازی شهر در این راستا قابل اشاره می‌باشد تا قابلیت رصد و کنترل برنامه‌ها ایجاد شود.

تقی زاده با اشاره به اینکه امنیت شهر و توانمندسازی شهروندان و ارتقا سطح شهرنشینی ضروری است گفت: اقدامات پیشگیرانه در مواقع بحران با توجه به در پیش بودن پاییز مورد توجه شهرداران قرار گیرد و لایروبی انهار و … انجام شود.

وی افزود: الکترونیکی کردن ساختار شهرداری‌ها نیز در این زمینه ضروری است، بر همین اساس سامانه شهرسازی یکپارچه استان تهران ایجاد می‌شود تا زمینه رضایتمندی شهروندان فراهم شود.

معاون استاندار تهران سپس با اشاره به چابک سازی شهرداری‌ها و ضرورت برون سپاری اقدامات تصریح کرد: تهیه برنامه‌های ۵ ساله و تهیه تعرفه‌های عوارض سال ۱۴۰۰ پیگیری شود، ضمن اینکه در اجرای پروژه‌های عمرانی علاوه بر کمیت پروژه ها، کیفیت پروژه‌ها مدنظر قرار گیرد و شهرداری‌ها به سمت سرمایه گذاری و درآمد پایدار حرکت کنند.

منبع: استانداری تهران

پیام بگذارید