تست کرونا از کودکان کار در تهران

0 277

در راستای اجرای برنامه های حمایتی از کودکان به ویژه کودکان کار و پیشگیری ازآسیب های اجتماعی و با توجه به شیوع ویروس کرونا (کووید۱۹)، تست کرونا برای کودکان کار در ۵ مرکز پرتو با همکاری مؤسسه کاهش آسیب ” نوید همرازی ایرانیان ” در حال انجام است.

سید مالک حسینی سرپرست این سازمان با اشاره به ضرورت ارائه خدمات به کودکان کار و خیابان از انجام آزمایشات ادواری تست کرونا ویژه کودکان کار تحت پوشش مراکز پرتو خبر داد و گفت: در راستای اجرای نظام نامه مسئولیت پذیری اجتماعی سازمان ها و بنگاه های اقتصادی توسط شورای اسلامی شهر تهران و ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری تهران، با همکاری مؤسسه کاهش آسیب “نوید همرازی ایرانیان”، برنامه انجام تست کرونا برای کودکان کار مراکز پرتو در حال اجراست.

وی افزود: سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران همواره با همکاری سازمان های مردم نهاد (سمن) ها خدمات متنوع آموزشی، بهداشتی، حمایتی، مددکاری و روانشناختی را به کودکان کار ارائه کرده است که این خدمات در روزهای سخت کرونا شکل متفاوتی به خود گرفته است.

حسینی ضمن تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز پرتو خاطر نشان کرد: تیم تخصصی پزشکی ضمن استقرار در مراکز پرتو مناطق ۹، ۱۴، ۱۸، ۲۰ و ۲۱ ، و بررسی وضعیت جسمانی کودکان در حال انجام تست کرونا برای تعدادی از آنان هستند و تلاش میکنیم به طور دوره ای این خدمت را به کودکان کار و در معرض آسیب ارائه کنیم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با تأکید بر دغدغه این سازمان مبنی بر حفظ سلامت جسمانی کودکان کار و به ویژه زباله گرد در کلانشهرتهران گفت: کودکان از جمله گروه هایی هستند که همواره نیاز به مراقبت دارند و با توجه به شرایط موجود جامعه، شیوع بیماری واگیردار کووید ۱۹ و سبک زندگی متفاوت کودکان کار، در حد امکانات و بضاعتمان تلاش میکنیم به این عزیزان خدمت ارائه کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا اقدامات پیشگیرانه بهداشتی از سوی سازمان و با همکاری سازمان های مردم نهاد(سمن) ها صورت گرفته است که می توان به “انجام تست کرونا (کووید ۱۹)”، “ویزیت کودکان توسط تیم پزشکی متخصص”، “توزیع اقلام بهداشتی (ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی )” در گودهای زباله گردی و مراکز پرتو اشاره داشت.

سید مالک حسینی در تشریح CSR (مسئولیت اجتماعی سازمان ها) و مسئولیت پذیری سازمان ها در قبال جامعه ای که در آن فعالیت میکنند، تصریح کرد : مدیریت شهری به تنهایی قادر به حل مسائل و معضلات اجتماعی در پایتخت نیست و در این زمینه بنا به ضرورت همکاری و مشارکت پذیری، نیاز به حمایت و همکاری سایر ارگان های همکار و سازمان های مردم نهاد دارد تا بتواند در حوزه کاهش و ساماندهی آسیب های اجتماعی و توانمند سازی کودکان کار و خیابان گام های مؤثری بردارد.

وی تاکید کرد: از نیمه دوم امسال تلاش داریم با برنامه ریزی دقیق موضوع مسولیت پذیری اجتماعی پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری را در دستور کار قرار داده و زمینه بهره مندی مدیریت شهری در پروژه های اجتماعی و خدماتی از این ظرفیت را بکار گیریم.

منبع: روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران

پیام بگذارید