اعلام تعرفه جدید خدمات مهندسی تهران

0 434

علی‌محمد عبدی‌قهرودی اظهار کرد: تمام تلاش دفتر توسعه مهندسی به روز رسانی و تصویب آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های نظام مهندسی ساختمان است.

وی آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های مربوطه را شاملِ آیین‌نامه موضوع ماده ۲۷ قانون نظام مهندسی، آیین‌نامه مربوط به تشخیص صلاحیت حقوقی اشخاص طراح و ناظر، آیین‌نامه نحوه ارجاع نظارت، آیین‌نامه نحوه پرداخت حق‌الزحمه نظارت، و ماده ۲۹ قانون نظام مهندسی و آیین‌نامه ماده ۳۸ قانون نظام مهندسی در خصوص کاردان‌های فنی برشمرد و از تشکیل کارگروهی برای بررسی و جمع آنها خبر داد و تصریح کرد: آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های به روز شده تا دو هفته دیگر جمع‌بندی، نهایی و ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصویب و ابلاغ شیوه‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌های را مشروط به به روزرسانی آنها اعلام کرد و گفت: حق الزحمه خدمات مهندسی افزایش یافته که در هر استانی توسط هیئت چهارنفره استانی شامل شهردار، معاون استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان و رییس سازمان نظام مهندسی استان تعیین و اعلام می شود. بر اساس ابلاغی که از سوی ستاد وزارتخانه و معاونت مسکن و ساختمان به استان ها انجام شده، استان ها می توانند در چارچوب قانونی حق الزحمه خدمات مهندسی را تا ۲۵ درصد افزایش یا کاهش دهند.

وی با بیان این که در خصوص تعرفه خدمات مهندسی استان تهران از تعیین آن در هفته جاری خبر داد که در جلسه ای تعیین، تصویب و ابلاغ می‌شود، افزود: مجری سامانه ارجاع کار و اطلاعات مهندسان کشور، سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است که طی مکاتبه ای که با آن سازمان داشته ایم پیش بینی می کنیم تا این سامانه با نظارت وزارت راه و شهرسازی مهرماه به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: موضوع دیگر اتوماسیون کردن رسیدگی به پرونده‌های شکایت نظام مهندسی ساختمان در استان‌ها و کشور است که به دنبال عملیاتی کردن آن هستیم. با انجام اینکار، تمامی فرآیند رسیدگی به شکایات مربوط به نظام مهندسی ساختمان به شکل یکپارچه پیگیری می شود که به نظر می رسد چنانچه شرایط فراهم باشد عملیاتی کردن این فرآیند شش ماه به طول بی‌انجامد.

منبع: تسنیم

پیام بگذارید