تهران رتبه دوم استان از نظر نبود منابع آبی

0 295

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه “استان تهران بعد از استان سیستان و بلوچستان فقیرترین استان از نظر منابع آبی است”، گفت: با افزایش بیش از انتظار جمعیت، تهران‌هایی اطراف تهران شکل گرفته است.

محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تهران یک معضلی دارد که البته خاص تهران نیست و مربوط به استان‌های پرجمعیت است؛ در استان‌های پرجمعیت با افزایش بیش از انتظار جمعیت در چندسال اخیر روبه‌رو شده‌ایم.

وی افزود: تهران‌هایی اطراف تهران شکل گرفته و در غرب استان تهران، ۲ تا ۲.۵ میلیون نفر فقط در شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم ساکن هستند که این جمعیت از جمعیت برخی مراکز استان‌های کشور نیز بیشتر است.

بختیاری با بیان اینکه “زیرساخت‌های تهران متناسب با جمعیت توسعه نیافته”، گفت: جمعیت به صورت لگاریتمی رشد کرده و دستگاه‌های خدمات رسانی از جمله آب را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: اینکه عنوان می‌شود در تهران عقب‌ماندگی هایی در زیرساخت‌های آبرسانی وجود دارد درست است و چند پروژه بزرگ تعریف شده که اگر اجرا نشوند، دچار مشکل خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرد: استان تهران بعد از استان سیستان و بلوچستان فقیرترین استان از نظر منابع آبی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پیام بگذارید