جمع‌آوری ۲۶ هزار معتاد پرخطر از سطح معابر تهران در نیمه نخست سال

0 309

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران از جمع‌آوری حدود ۲۶ هزار معتاد پرخطر از سطح معابر شهر تهران در نیمه نخست سال جاری خبر داد.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در تشریح اقدامات پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در نیمه نخست سال جاری اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ تن و ۵۳۳ کیلوگرم انواع موادمخدر در شهر تهران کشف و ۳۲۷ نفر قاچاقچی نیز دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فاتب با بیان اینکه عزم پلیس در مبارزه با سواداگران مرگ جدی و برابر قانون قاطع و شدید است، خاطرنشان کرد: هیچ نقطه‌ای از شهر تهران برای جولان قاچاقچیان موادمخدر امن نیست، چرا که با همت و تلاش کارکنان خدوم و اشرافیت اطلاعاتی که مجموعه پلیس دارد، متهمان مواد مخدر در کوتاه‌ترین زمان دستگیر می‌شوند.

وی از اجرای طرح مبارزه با موادمخدر در محلات خبر داد و بیان کرد: در راستای پاک‌سازی محلات و نقاط آلوده به تهیه و توزیع موادمخدر، در نیمه نخست سال جاری بیش از دو هزار مرحله طرح محله‌محور و ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح شهر تهران به اجرا درآمده که در این رابطه تاکنون ۱۷ هزار و ۶۸۱ نفر خرده‌فروش دستگیر شدند.

این مقام انتظامی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ مرحله طرح ظفر که از طرحهای مهم مثمر ثمر پلیس مبارزه با مواد مخدر فانب بوده انجام پذیرفته همچنین با اجرای طرح دره فرحزاد که با تعامل و همکاری دستگاه‌های ذیربط همچون شهرداری و قوه‌قضائیه در حال انجام است، قصد ایجاد تغیرات فیزیکی همچون راه‌سازی و ایجاد زیر ساختهای لازم این منطقه از تهران را داریم و در این راه با اخذ مجوزهای قانونی نسبت به تخریب بافتهای غیرمجاز و اغلب حاشیه رودخانه که مأمن و پناهگاهی برای تجمع معتادان شده بود اقدام کردیم.

حسنوند خاطرنشان کرد: ناگفته نماند که این پلیس همچنین از سال گذشته با اجرای پاکسازی منطقه شوش و هرندی تاکنون با اجرای طرحهای متعدد و تقریباً یک روز در میان، اجازه بازگشت معتادان متجاهر به این منطقه را نداده است و در نیمه نخست سال جاری تاکنون ۴۳ باب منزل فروشنده مواد مخدر با حکم مقام قضائی پلمپ شده است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فاتب با بیان اینکه از خرده‌فروشان حدود پنج تن و ۴۶۲ کیلوگرم موادمخدر کشف شده است، افزود: در این مدت یک هزار و ۱۳۴ دستگاه خودرو و ۵۹۴ دستگاه انواع موتورسیکلت از قاچاقچیان موادمخدر و سوداگران مرگ توقیف شده است.

وی با اشاره به انهدام ۲۸ باند قاچاق موادمخدر در مدت مذکور، تصریح کرد: در این مدت ۲۶ هزار و ۹۵ معتاد پرخطر از سطح معابر شهر تهران جمع‌آوری و تحویل مراکز بازپروری شدند.

این مقام انتظامی با قدردانی از همکاری و مشارکت مردم در این امر، یادآور شد: مبارزه با موادمخدر در شهر تهران براساس پاسخگوئی به دغدغه و مطالبات به حق پایتخت‌نشینان صورت می‌گیرد، چرا که توفیقات پلیس در این عرصه با مشارکت همه‌جانبه مردم محقق شده است.

منبع: تسنیم

پیام بگذارید