امکان لغو طرح ترافیک تهران وجود ندارد

0 379

استاندار تهران با اشاره به اینکه امکان لغو طرح ترافیک تهران با توجه به فصل پاییز و پدیده وارونگی هوا وجود ندارد، گفت: فعلا دورکاری کارمندان استان تهران مطرح نیست.

انوشیروان محسنی بندپی صبح سه شنبه در حاشیه برگزاری مراسم مانور آتش‌نشانان استان تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پرجمعیت‌ترین و پرتراکم‌ترین استان کشور تهران است اظهار داشت: با توجه به حوادث طبیعی که در اطراف تهران رخ می‌دهد، نیازمند مانورهایی هستیم که این مهم در روز تجلیل از آتش نشان‌های ایثارگر برگزار شد.

محسنی بند پی افزود: آمادگی و ظرفیت برای آتش نشانان استان تهران جهت رسیدن به موقع به محل حریق وجود دارد و از امکانات به روز نیز بهره مند هستند و نیازمند هستیم که به تناسب وسعت استان تهران ایستگاه‌های آتش نشانی را تقویت کرده و افزایش دهیم و نیروی انسانی دارای دانش و آگاهی را تأمین و از لحاظ تجهیزات و تکنولوژی‌های جدید نیز بهره مند شویم.

وی در خصوص ارائه پیشنهاداتی به وزیر کشور برای اعمال محدودیت‌هایی در رابطه با مدیریت بحران استان تهران گفت: این پیشنهادات فردا در کمیته مطرح می‌شود و شامل این است که بتوانیم ضمن تقویت نظارت‌ها هم برای خدمت‌دهنده هم خدمت‌گیرنده از حفاظت فردی مثل ماسک برخوردار شوند و نحوه نظارت و مجازات‌ها و چگونگی اجرا بررسی و اقدام شوند.

استاندار تهران با بیان اینکه دورکاری لغو نشده و فقط برای کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند این امکان فراهم است عنوان داشت: در حال حاضر برای کارمندان استان تهران دورکاری مطرح نیست و تنها دستگاه‌هایی که امکان دورکاری دارند یا افراد در معرض خطر می‌توانند از دورکاری استفاده کنند.

محسنی بندپی بیان داشت: با ورود به فصل پاییز و پدیده وارونگی هوا طرح ترافیک را نمی‌توان لغو کرد و اگرچه سلامت جامعه برای ما الویت اول و دوم و سوم است اما باید در خصوص مسائل تمام جوانب در نظر گرفته شود.

منبع: مهر

پیام بگذارید