باید برای تهران دو هفته محدودیت شدید ایجاد شود

0 679

«حسین علی شهریاری» رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ایران، با اشاره به افزایش شدت شیوع ویروس کرونا در پایتخت کشورش، گفت: “به نظر ما حداقل باید برای تهران دو هفته محدودیت شدید ایجاد کنند”.

شهریاری اظهار داشت: “متاسفانه وضعیت کرونا در تهران اصلاً خوب نیست و پروتکل‌هایی که برای امنیت سلامت اعلام می‌کنند نه می‌توانند درست آن را اجرا کنند و نه اصلا کافی است، به نظر ما حداقل باید برای تهران دو هفته محدودیت شدید ایجاد کنند و در این دو هفته هم برنامه‌ریزی انجام دهند تا بعد از این تعطیلی‌ها هم یکسری سخت‌گیری‌های شدید را اعمال کنند”.

وی همچنین درباره ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استان‌های ایران که از سوی یک نماینده مجلس مطرح شده، تصریح کرد: “متاسفانه گاهی بعضی افراد فکر می‌کنند، هر دارویی که در کشور تولید می‌شود را می‌توانیم به عنوان داروی کرونا برای بیماران کرونایی توزیع کنیم، در صورتی که توجه نمی‌شود، دارو قواعد خاصی برای مصرف کردن دارد”.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران افزوده است: “طور مثال در آمریکا هر دارویی برای مصرف باید تایید اف دی ای را داشته باشد و ایران هم شرایط خاص خود را دارد و باید یکسری مراحل قانونی طی شود، تست‌های بالینی آن دارو انجام شود تا سازمان غذا و دارو برای آن دارو مجوز بدهد، اما اینکه من ادعایی را در رابطه با دارویی مطرح کنم، هیچ جایگاه قانونی ندارد، بنابراین نباید در تریبون‌های رسمی صحبت‌هایی کنیم که شائبه به وجود بیاورد و در آخر هم رسانه‌های خارجی هم ما را به تمسخر بگیرند”.

گفتنی است احمدحسین فلاحی یکی از نمایندگان مجلس ایران چند روز پیش مدعی ساخت داروی قطعی کرونا در چند استان این کشور شده بود.

فلاحی که سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران نیز هست، با انتقاد از وزارت بهداشت ایران به دلیل “عدم صدور مجوز” برای استفاده گسترده این داروهای بر روی بیماران، گفته بود: “این دارو با ترکیبات گیاهی تولید شده و دانشگاه بقیه الله نیز مجوز افتای آن را صادر کرده است. برای آقایانی که می گویند این دارو پیوست ندارد باید بگویم پیوست های آن نیز موجود است و مجوز افتای آن هم صادر کرده اند”.

منبع: ایلنا

پیام بگذارید