آلودگی هوا تأثیر خاصی در ویروس کرونا ندارد

0 789

معاون ستاد مقابله با ویروس کرونا در کلانشهر تهران درباره بی‌تاثیر بودن آلودگی هوا در مبتلایان به ویروس کرونا توضیحاتی ارائه داد و همچنین گفت تهران فعلا نیازی به بیمارستان صحرایی ندارد.

علی ماهر معاون ستاد مقابله با ویروس کرونا در کلانشهر تهران گفت: فعلا نیازی به بیمارستان صحرایی در تهران نداریم، ولی اگر نیاز شود حتما اطلاع‌رسانی خواهد شد، در مورد وضعیت بیمارستان‌های تهران هنوز به مشکل حادی بر نخوردیم، یعنی هنوز در بیمارستان‌ها تخت وجود دارد، ولی اگر آمار بیماران با همین سرعت افزایش پیدا کند، حتما به مشکل بر خواهیم خورد.

وی در مورد تاثیر جریمه‌ بر میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افزود: هنوز بررسی این موضوع که جریمه‌ ماسک نزدن چقدر بر میزان رعایت پروتکل‌ها اثر دارد خیلی زود است، چون هر اتفاقی که بیفتد تاثیر آن از دو الی سه هفته‌ی بعد قابل بررسی خواهد بود.

معاون ستاد مقابله با ویروس کرونا در کلانشهر تهران در مورد تاثیر آلودگی هوا بر روی مبتلایان به ویروس کرونا توضیح داد: آلودگی هوا تأثیر خاصی در این بیماری ندارد و بررسی‌های ما هم حاکی از عدم ارتباط بین این دو موضوع است.

وی با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در زمستان گفت: وضعیت میزان ابتلا به ویروس کرونا در زمستان بستگی به رفتارهای مردم دارد و اگر رفتارهایی را که برای پیشگیری از شیوع ویروس در نظر گرفته شده به درستی انجام دهیم، میزان شیوع کاهش پیدا خواهد کرد، چون شواهدی بر اینکه دما در میزان همه‌گیری تاثیرگذار باشد پیدا نکردیم و بنابراین مسئله اصلی برای کنترل این ویروس فقط رعایت مردم است.

ماهر افزود: در هر فصلی که مردم دستورالعمل‌ها را رعایت کردند، شیوع این ویروس کاهش پیدا کرد و همچنین در هر فصلی که رعایت نکردند شیوع این ویروس افزایش داشته است.

وی توضیح داد: دورکاری و تعطیلی‌ها در کاهش شیوع ویروس تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت، چون هرچه ارتباط اجتماعی کم شود، زنجیره انتقال هم به همان اندازه کاهش پیدا می‌کند بنابراین حتما این موضوع اثر خواهد داشت.

ماهر با اشاره به ایام تعطیلات گفت: هر موج سفری می‌تواند بحران جدی را بعد از یک الی دو هفته به بار بیاورد. اگر مردم می‌خواهند دوباره دچار افزایش مرگ‌ومیر در کشور شویم، حتما به سفر بروند ولی اگر قصد دارند به کنترل بیماری در کشور کمک کنند از هرگونه سفر غیرضروری خودداری کنند.

منبع: ایلنا

پیام بگذارید