مراکزمعاینه فنی شهر تهران تا ۳۰ مردادماه تعطیل است

0 212

نیکان شهر: مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور ضمن درخواست از شهروندان نسبت به استفاده از سرویس نوبت دهی اینترنتی برای مراجعه به مراکز معاینه فنی، از تعطیلی مراکز معاینه فنی شهر تهران تا روز شنبه (۳۰ مردادماه) سال جاری خبر داد.

عبدالله متولی در تشریح روند فعالیت مراکز معاینه فنی گفت: تمامی مراکز معاینه فنی با توجه به محدودیت ها و تعطیلاتی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شده است در شهر تهران تا شنبه (۳۰ مردادماه) سال جاری تعطیل خواهند بود. در حقیقت براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا مراکز معاینه فنی خودرو جزء مشاغل گروه «الف» هستند و باید خدمات ارایه دهند و می بایست پاسخگو ارباب رجوع باشند اما بر اساس دستورالعمل ماده ۳ آیین نامه اجرایی نحوه انجام امور معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو و با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا، ستادهای معاینه فنی شهرداری ها در شهرهایی که در زمینه شیوع کرونا مشکل و درگیری بیشتری دارند، می توانند نسبت به تعطیلی این مراکز اقدام کنند.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور افزود: در شهر تهران ۱۷ مرکز فعال وجود دارد که با ۵۵ خط به شهروندان تهرانی خدمات ارائه می کنند ولی این مراکز تا روز شنبه ۳۰ مردادماه تعطیل خواهند بود. بی تردید تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که تمامی مراکز سراسر کشور تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا ارائه خدمات در مراکز در فضایی مطمئن انجام شود اما برای جلوگیری از ازدحام نیاز است شهروندان و مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی از سرویس نوبت دهی اینترنتی استفاده کنند و بر اساس نوبت به مراکز مراجعه کنند چرا که به این ترتیب هم جلوی ازدحام جمعیت و مراجعه کنندگان به این مراکز گرفته می شود و هم در رعایت پروتکل های بهداشتی در این مراکز موفق تر خواهیم بود.

متولی در پایان گفت: به منظور گرفتن نوبت اینترنتی برای مراکز معاینه فنی متقاضیان می توانند در هر شهری به پایگاه و سایت اطلاع رسانی شهرهای خود مراجعه کنند که به صورت مجزا فعال هستند. در مجموع قیمت ارائه خدمات معاینه فنی نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است و برای خودروهای سبک ۴۷ هزار تومان، خودروهای سنگین ۷۱ هزار و ۶۰۰ تومان، برای خودروهای دوگانه سوز تک مخزن ۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان و برای خودروهای دوگانه سوز دو مخزن ۸۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید