تامین آب شرب مناطق عشایری استان تهران

0 240

نیکان شهر: مدیر امور عشایر استان تهران از اجرای سه طرح تامین آب شرب در مناطق عشایری استان تهران با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در دشت لار خبر داد.

فرشید ذبیحی در تشریح روند تامین اب شرب مناطق عشایری استان تهران گفت: بی تردید تامین آب شرب بهداشتی در مناطق عشایری بسیار ضروری است بر همین اساس بازسازی شبکه تامین آب شرب خانوار و دام عشایر به طول ۳ هزار متر اجرا شد.

وی افزود: با توجه به کاهش چشمگیر بارندگی و همچنین افت ذخایر آبی، تامین آب شرب بهداشتی در دستور کار قرار گرفت بود اما با توجه به حضور و زندگی عشایری در مناطق صعب العبور کار تامین آب شرب عشایر با سختی های بسیاری مواجه بود. تاکنون بیش از ۳۰۰۰ سیلندر گاز و سه طرح تامین آب شرب بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در سامانه های عرفی دشت لار صورت گرفته و تلاش داریم این سختی زندگی را کمی برای عشایر آسان کنیم.

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: مرمت و نگهداری راه های عشایری به طول ۲۵۰ کیلومتر، راه اندازی فروشگاه عشایری به منظور تامین مایحتاج ضروری خانوارهای عشایر و همچنین راه اندازی ۲ مرکز ارائه خدمات پشتیبانی به کوچندگان در شرق و غرب دشت لار شامل بهداشت و درمان و دامپزشکی، از خدمات ارائه شده به جامعه عشایر استان تهران است.همچنین نصب و راه اندازی سامانه های خورشیدی به میزان ۵۰ دستگاه شامل ۳۵ دستگاه حمام خورشیدی و ۱۵ دستگاه چراغ معابر و توزیع آرد خوراکی به میزان ۵۰۰ کیسه در بین خانوار عشایری دشت لار، از دیگر اقداماتی است که تاکنون برای ارتقای سطح زندگی عشایری این منطقه انجام شده است.

ذبیحی در خصوص آخرین وضعیت حضور عشایر در مناطق ییلاقی نیز گفت: این جامعه تا نیمه شهریورماه در این مناطق از جمله شهرستان های شمیرانات، دماوند و فیروزکوه در زیرسیاه چادرهای عشایر در امر تولید و زندگی مشغول هستند و سپس کوچ پاییزه خود را آغاز می کنند.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید