روز ملی آتش‌نشان با حضور شهردار تهران

0 431

امروز روز ملی آتش‌نشان است ما بارها شاهد فداکاری و جانفشانی آتش‌نشانان زحمت‌کش این مرز و بوم بوده‌ایم افرادی که از جان خود گذشتند تا جان افراد بسیاری را نجات دهند چه خوب است که امروز قدردان تلاش این عزیزان باشیم و یادی کنیم از حادثه غم انگیز پلاسکو.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه موضوع ایمنی در شهر برای ما بسیار با اهمیت است، اعلام کرد: طی ۳ سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان تجهیزات آتش‌نشانی خریداری شد.

به گزارش نیکان شهر به نقل از ایرنا، محسن هاشمی روز یکشنبه در همایش روز ملی آتش نشان در سالن ایران زمین شورای اسلامی شهر تهران افزود: در طول سال‌های گذشته در امر آتش نشانی هزینه های زیادی شده و امروز بیش از ۵ هزار نفر در این بخش کار می کنند.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ میلیارد تومان در ۳ سال گذشته هزینه تجهیزات آتش نشانی شده گفت: مهم تر از آن، موضوع پیشگیری و ایمنی است و باید مراقب بود که در ساختمان های قدیمی شهر حوادث ناگوار رخ ندهد.

هاشمی خاطرنشان کرد: البته گفته می شود برخی افراط ها در موضوع پیشگیری و ایمنی در روند صدور پروانه شده و این روند را طولانی و موجبات ناراحتی شهروندان را ایجاد کرده که در این بخش نیز باید این موضوع را تسریع کرد.

هاشمی همچنین گفت که امروز در تقویم ملی ما روز آتش نشان و ایمنی است و دلیل این نام‌گذاری گرامیداشت فداکاری آتش نشانانی است که در اطفا حریق پالایشگاه آبادان به شهادت رسیدند.

وی افزود: از زمان تاسیس اولین ایستگاه آتش نشانی ایران در شهر تبریز نزدیک به ۸۰ سال می گذرد و از آن روز تاکنون بارها جانفشانی آتش‌نشانان از جمله در حادثه پلاسکو را دیده ایم.

رییس شورای شهر تهران همچنین از معاون برنامه ریزی و امور شورای شهردار تهران گله کرد و خطاب به وی گفت: مراسم شهرداری با تاخیر به شورا گزارش داده می شود؛ مانند مراسم افتتاح ایستگاه متروی امام حسین که دیروز ساعت ۱۰ به ما اعلام شد و مراسم امروز نیز نیم ساعت قبل شروع به من اطلاع داده شد.

وی خاطرنشان کرد: نامه مراسم روز آتش نشان چند روز پیش به آقای مظاهریان ابلاغ شد اما ایشان دیروز آنرا امضا کردند و ما امروز متوجه شدیم؛ علت اینکه برخی اعضای شورای شهر کمتر در برنامه ها حاضر می شوند به این دلیل است که دیر به آنها گزارش می شود.

در پایان این مراسم از آتش نشانان نمونه در بخش‌های مختلف تجلیل شد.

پیام بگذارید