آیا صنایع تهران از مازوت استفاده می‌کنند؟

0 269

نیکان شهر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران گفت که هنوز صنایع تهران برای تامین گاز دچار مشکل نشده‌اند، اما در مورد وضعیت آینده، یعنی تعیین سوخت جایگزین یا تعطیلی صنایع هنگام کمبود و قطع گاز شرکت ملی گاز باید تصمیم‌گیری و اطلاع رسانی کند.

با آغاز فصل سرما، بحث آلودگی هوا و کمبود گاز دوباره مطرح شده که در این رابطه یدالله صادقی، اظهار کرد: در حال حاضر گاز صنایع قطع نشده، بنابراین مازوت سوزی هم اتفاق نمی‌افتد. اما مشخص نیست در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

وی در ادامه تاکید کرد که شرکت ملی گاز باید تعیین تکلیف کند در آینده چه اتفاقی می‌افتد. آیا گاز صنایع قطع می شود یا نه و اگر قطع شود سوخت جایگزین چیست. حتی ممکن است صنایع مانند تابستان تعطیل شوند که در این رابطه هم شرکت ملی گاز باید تصمیم‌گیری و اطلاع رسانی کند.

صادقی در پاسخ به این سوال که چند درصد صنایع از گاز استفاده می‌کنند، اظهار کرد: در حال حاضر همه صنایع از گاز استفاده می‌کنند. برخی صنایع به عنوان ماده اولیه، برخی به عنوان انرژی برای گرم کردن کوره‌ها و سیستم‌ها و غیره از گاز استفاده می کنند و غیر از گاز از سوخت دیگر در صنایع استفاده نمی‌شود.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید