نمایندگان تهران از حق شهروندان دفاع کنند

0 238

نیکان شهر: عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: به عنوان اعضای شورای شهر به شدت به اعتباراتی که در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای شهرداری‌ها در نظر گرفته شده، است معترض هستیم.

«ناصر امانی» عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به رغم انتقادهای صریح اعضای شورا به بودجه ۱۴۰۱ دولت، شهردار تهران آن را راضی کننده دانسته است، اظهار کرد: ایشان راضی کننده نمی‌داند و در حال پیگیری این مساله است. هم در جلسات هیات دولت صحبت کردند و هم با مجلس رایزنی داشتند و هم با سازمان برنامه و بودجه جلسه داشتند، اما خروجی آن چیزی است که اکنون می‌بینیم.

او با تاکید بر اینکه رقم بودجه مطرح شده برای شهرداری‌ها قابل پذیرش نیست، گفت: این میزان بودجه را به طور حتم نمی‌پذیریم، یعنی به عنوان اعضای شورای شهر به شدت به اعتباراتی که در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است، معترض هستیم.

امانی گفت: حتی نسبت به سال گذشته نیز که بودجه را دولت قبلی پیش بینی کرده بود، در این دولت ردیف‌های بودجه از آن نیز کمتر شده است و هم آیتم‌های اصلی به ویژه در حوزه حمل و نقل کاهش داده شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به رایزنی با مجلس گفت: حتما از طریق رایزنی با مجلس و رئیس کمیسیون تلفیق سعی می‌کنیم این تغییر ایجاد شود.

او در واکنش به اینکه آقای چمران اعلام کردند تغییر در بودجه وقتی به مجلس برود کار سختی است، چرا شورا و شهرداری از ظرفیت مجمع نمایندگان تهران برای رایزنی استفاده نمی‌کند، گفت: امیدواریم این اتفاق رخ دهد. از ۳۱ نفر نماینده مردم تهران درخواست می‌کنیم که از شهروندان تهرانی دفاع کنند و وظیفه خود را انجام دهند و از حق تهران در بودجه سال آینده دفاع کنند.

امانی ادامه داد: الان دو معضل اساسی که مردم تهران همیشه از آن رنج می‌برند و در نظرسنجی‌ها به عنوان مهمترین مشکل خود مطرح می‌کنند آلودگی هوا و مساله حمل و نقل است. برای رفع این دو مورد نیز به لایحه بودجه نگاه می‌کنند که اگر اعتبار خوبی برای آن‌ها تصویب شود می‌شود گام مناسبی برای حل این معضلات برداشت. در غیر اینصورت مرتب رو به پس رفت هستیم و هر روز که می‌گذرد هم در حوزه آلودگی هوا و هم حوزه حمل و نقل در حال عقب گرد هستیم و این اصلا زیبنده تهران و مردم تهران نیست.

او افزود:‌ با مجمع نمایندگان تهران نشستی داشتیم و قرار بر این شد که نشست‌ها ادامه پیدا کند اما متاسفانه ادامه پیدا نکرد. امیدواریم با توجه به حساسیت اعتبارات و بودجه سال ۱۴۰۱ رئیس مجمع نمایندگان این جلسه فوق العاده را بگذارد و حرف اعضای شورا و شهرداری را بشنوند و به ما در حل این معضل کمک کنند.

منبع: ایلنا

پیام بگذارید