انتقاد شورا از انتصاب مدیرعامل سازمان میادین تره‌بار

0 205

نیکان شهر: رییس کمیته منابع انسانی شورای شهر تهران اعلام کرد: مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شرایط احراز پست را ندارد.

ناصر امانی در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه فکر می‌کنم امروز باید تذکرم داده شود تا جلوی برخی اتفاقات گرفته شود گفت: رعایت قانون و نظارت بر مصوبات شورای شهر یکی از مهمترین وظایف ما است. مقام معظم رهبری هم وقتی می‌خواهد در مورد شوراها صحبت کند اولویت‌بندی را به این شکل می‌کند که نظارت، هدایت و حمایت؛ یعنی جنبه نظارتی‌مان بر جنبه هدایت و حمایتمان می‌چربد.

وی ادامه داد: باید اجازه ندهیم این جنبه لغو شود. متولی باید حرمت امام زاده را نگه دارد چراکه بند یک ماده ۷۱ قانون شوراها انتخاب شوراست، بند ۲ دیدن نارسایی‌ها، اشکالات شهر و منعکس کردن به مسئولین است. بند ۳، نظارت بر حسن اجرای مصوبات شورا و طرح‌های مصوب در امور شهرداری است که به عنوان مهمترین وظیفه شوراست. اگر شورا حساسیت لازم را در این مورد نداشته باشد نمی‌توانیم از کسی توقع داشته باشیم و خودمان باید این را رعایت کنیم.

امانی اضافه کرد: تا کنون سه بار در جلسات علنی بنده و بقیه اعضاء و بارها در جلسات هم اندیشی با شهردار تهران درباره ضرورت رعایت مفاد اساس‌نامه سازمان‌های شهرداری به ویژه در انتصاب مدیران عامل‌شان تذکر دادیم. دوستان گفتند اشتباه شده و سرپرست گذاشته و دو سه مورد را اینگونه توجیه کردند. ضمن این که با امضای چمران به شهردار تهران تذکر داده شده اما هنوز جوابش نیامده است. هر چند برای یکی از آن سه مورد هم اخیرا حکم مدیرعاملی زدند اما دیروز دوباره مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار منصوب شده در حالی که بند «ه» ماده ۱۴ اساس‌نامه سازمان میادین میوه و تره بار درباره مدیرعامل سازمان این گونه می‌گوید که یکی از وظایف هیئت مدیره انتخاب مدیرعامل است. انتخاب یک نفر از شاغلان رسمی شهرداری تهران و یا با سابقه فعالیت حداقل ۸ سال سابقه کار در قراردادی در شهرداری تهران که این تصریح شده است.

رییس کمیته منابع انسانی شورای شهر تهران گفت: دیروز یک نفر را به عنوان مدیرعامل انتخاب کردند که حتما انسان شایسته و باتجربه‌ای است و در این شکی نداریم و پستی که به او دادند به کار قبلی او هم ارتباط دارد اما شرایط مصرح در این اساس‌نامه را ندارد؛ یعنی نه کارمند رسمی شهرداری است و نه هشت سال سابقه کار در شهرداری تهران را دارد. درباره سه مورد قبلی هم هیچ تذکری ندادم و دیگران تذکر دادند. این مورد بعد از سه بار تکرار برای بار چهارم رخ می دهد و یعنی مدیرعاملی که خودش بر مبنای این اساس نامه انتخاب نشده باشد توقع نداریم که اساس‌نامه را داخل سازمان رعایت کند. اگر این باب شود در شهرداری و شورا هیچ سنگی روی سنگ بند نمی‌شود. خواهش می‌کنم این تذکر را رعایت کنید.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید