صدور دستی عوارض خلاف قانون است

0 187

نیکان شهر: رئیس شورای شهر تهران درباره صدور دستی عوارض در شهرداری گفت:‌تاکید ما این است که عوارض نباید دستی نوشته شود و کسی که به صورت دستی عوارض را بنویسد تخلف کرده است.

«مهدی چمران» رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تضمینی است که شاهد رشد بی‌رویه صدور پروانه با توجه به افزایش درآمدهای حاصل از حوزه شهرسازی در سال۱۴۰۱ نباشیم، اظهار کرد: چه تضمینی است که این بودجه تصویب شود؟ هنوز معلوم نیست.

او اضافه کرد: از طرفی رقم بودجه، تضمینی بر تامین بودجه نیست. انجام کار درست است و آن کسی که می‌خواهد کار انجام دهد، باید دقت کند.

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به اینکه درآمد حوزه شهرسازی رشد ۷۲ درصدی داشته است، گفت: بودجه‌ای که در سال ۱۴۰۰ بسته شده بود نیز در حدود ۶۸ درصد در حوزه شهرسازی بود و فرقی نکرد. ۲تا ۳ درصد که رشد نیست.

چمران در پاسخ به سوال دیگری درخصوص صدور دستی عوارض در شهرداری تهران اظهار کرد: عوارض نباید دستی صادر بشود. در دوره چهارم شورای شهر اگر کسی عوارض را دستی صادر می‌کرد از آن عکس می‌گرفتیم و بررسی می‌کردیم که چرا دستی صادر شده است.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: تاکید ما این است که عوارض نباید دستی نوشته شود و کسی که به صورت دستی عوارض را بنویسد تخلف کرده است.

منبع: ایلنا

پیام بگذارید