اجرای طرح‌های آب رسانی به ۳۲ روستای استان تهران

0 180

نیکان شهر: استاندار تهران با بیان اینکه روستای مرتضی گرد چسبیده به شهر تهران و یک منطقه متراکم است، گفت: ر سالهای اخیر موضوع ساخت وسازهای غیرمجاز کنترل شده و از آن بی قاعدگی و نابسامانی خارج شده است اما چون سرانه ها رعایت نشده و نظم و نظام شهر در اینجا رعایت نشده است مجموعه بافت مسکونی و تجاری اینجا کاملاً غیر فنی و مهندسی شکل گرفته است.

محسن منصوری استاندار تهران در حاشیه بازدید از منطقه مرتضی گرد در جمع خبرنگاران گفت: امروز از روستای مرتضی گرد بازدید کردیم.

وی ادامه داد: روستای مرتضی گرد چسبیده به شهر تهران و یک منطقه متراکم است که از حداقل‌های امکانات رفاهی شاید برخوردار نباشند. متاسفانه در یک برهه ای در سالیان گذشته ساخت و سازهای غیرمجاز زیادی در این منطقه اتفاق افتاده است و این منجر به بروز نابسامانی در سیما و منظر شهری شده است.

استاندار تهران با بیان اینکه در سال‌های اخیر این موضوع را کنترل کرده اند، تصریح کرد: در سالهای اخیر موضوع ساخت وسازهای غیرمجاز کنترل شده و از آن بی قاعدگی و نابسامانی خارج شده است اما چون سرانه ها رعایت نشده و نظم و نظام شهر در اینجا رعایت نشده است مجموعه بافت مسکونی و تجاری اینجا کاملاً غیر فنی و مهندسی شکل گرفته است.

منصوری با بیان اینکه تلاش می شود تا این نابسامانی ها اصلاح شود، ادامه داد: مسئله اصلی که باعث بروز این نابسامانی شده است بر می گردد به موضوع تقسیمات کشوری که در این منطقه وجود دارد که باید آن را دنبال کنیم تا حل شود.

وی با اشاره به مراسم کلنگ زنی آب رسانی به روستاهای اطراف تهران گفت: در کنار بازدید امروز مراسم کلنگ زنی برای آب رسانی به ۳۲ روستای استان تهران با اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومان توسط آب و فاضلاب استان تهران را داشتیم که انشالله با اجرای این طرح مشکل آب این روستاها حل و فصل خواهد شد.

استاندار تهران با بیان اینکه این روستاها آب داشته اند اما بامشکلاتی همراه بوده اند، گفت: موضوعات مختلفی در این روستاها دنبال می شود در برخی از روستاها موضوع جابجایی چاه است و در برخی دیگر موضوع شبکه داخلی است و در روستاهای مختلف موضوعات متفاوت است.

وی در پاسخ به این سوال که برای اینکه این روستا با توجه به جمعیتی که دارد تبدیل به شهر شود، برنامه ای دارید، ادامه داد: ما الان نمی توانیم تصمیم بگیریم که اینجا شهر شود یا مثلاً شهرستان شود. نقطه نظرات مختلفی در این جا مطرح بوده است و باید جلسات کارشناسی برگزار شود و فلسفه بازدید ما نیز پیگیری همین موضوع است چندین سناریو در اینجا مطرح است از گذشته نیز راه هایی را دنبال کرده اند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: تشکیل شهر مستقل یکی از این راهها است الحاق به شهر تهران نیز یک راه دیگر است تشکیل یک شهرستان مستقل یک راه دیگر است. سه الی چهار راه را از قبل دوستان روی میز تصمیم گیری داشته اند منتهی تصمیمی گرفته نشده است و باید جلسات کارشناسی برگزار شود و یکی از این راهها که به صلاح مردم است را انتخاب کنیم.

منصوری تاکید کرد: ما اینجا دعوا و مسئله تقسیماتی نمی‌خواهیم داشته باشیم و این اصلا مسئله ما نیست. مسئله اصلی ما رفاه مردم مرتضی‌گرد که باید تصمیمی بگیریم که به بهترین شکل نفع مردم و انشالله در جلسه با حضور فرماندار معاون عمرانی و سیاسی در استانداری جلسه می گذاریم و تصمیم گیری می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که این موضوع در چندین منطقه دیگر نیز وجود دارد، گفت: این جنس مسائل اختلافی در تقسیمات کشوری در استانداری تهران چند مورد داریم راه اصلی و کلان آن طرح جامع و کلان تقسیمات کشوری است که مجموعه معاونت سیاسی این کار را شروع کرده است ما میخواهیم یک بار برای همیشه این موضوع را حل کنیم. یعنی برای تهران یک طرح جامع تقسیماتی نیاز داریم که باید این طرح جامع تقسیمات کشوری را همه جانبه دنبال کنیم تا این موضوعات حل و فصل شود.

منبع: ایلنا

پیام بگذارید