تأثیر منفی آلودگی هوا روی نتیجه امتحانات دانش‌آموزان

0 289

به گزارش نیکان شهر به نقل از فارس براساس نتایج منتشر شده در دیلی‌میل دانش آموزانی که در شهرهای آلوده امتحان می‌دهند، نتایج قابل قبولی کسب نمی‌کنند. آلودگی هوا علاوه بر اینکه بر سلامت جسمی دانش آموزان تاثیر منفی می‌گذارد و آن‌ها را با انواع بیماری‌ها درگیر می‌کند بر عملکرد شناختی آن‌ها نیز تأثیر منفی می‌گذارد و ممکن است آن‌ها را به زوال عقل مبتلا کند.

این پژوهش هزاران دانش‌‌آموز و امتحانات آنها را تحت بررسی قرار داده و درنهایت مشخص شد، زندگی کردن در مناطق آلوده و امتحان دادن در چینی شرایطی می‌تواند بر نتیجه حاصل شده از آزمون‌ها تأثیر گذارد.

سفی راث، از دانشکده اقتصاد لندن می‌گوید: نتایج این تحقیقات از این جهت حائز اهمیت است که دانش‌آموزان و دانشجویان و مقامات آموزش و پرورش باید درباره امتحان این دسته از افراد تدابیری بیندیشند.

تحقیقات گذشته ارتباط میان آلودگی هوا و ضعف عملکرد شناختی را اثبات کرده است و اکنون دانشمندان باور دارند، افرادی که در معرض هوای آلوده قرار دارند به میزان قابل توجهی در خطر هستند و ممکن است به بیماری‌هایی نظیر زوال عقل دچار شوند.

محققان تأکید می‌کنند، اگرچه ارتباط بین آلودگی هوا و بیماری آلزایمر یک مرز علمی جدید به شمار می‌رود ما هم‌اکنون شواهدی در دست داریم که نشان می‌دهد آلودگی هوا مثل تنباکو برای مغزی که رو به پیری است، خطرناک است.

پیام بگذارید