تعطیلی سراهای محلات، فرهنگسراها و سالن‌های سرپوشیده ورزشی تهران

0 211

نیکان شهر: سرپرست معاونت پیشگیری و کاهش خطر سازمان مدیریت بحران شهر تهران تصمیمات جدید ستاد مدیریت بحران کرونای شهرداری تهران را تشریح کرد.

با اشاره به نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران کرونای شهرداری تهران که با حضور سازمان ها و نهادهای عضو این ستاد در سالن مرکز فرماندهی مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، گفت: این جلسه با توجه به روند صعودی ابتلا به سویه جدید کرونا در شهرها و لزوم رعایت بیش از پیش شیوه نامه های بهداشتی تصمیماتی برای مقابله و کنترل شیوع این بیماری در تهران برگزار و در آن آخرین تصمیمات برای مقابله با کرونا اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه در این نشست در خصوص لزوم واکسیناسیون صد در صدی کارکنان شهرداری تهران، الزام استفاده از ماسک در محیط کار، ممانعت از ورود افراد دارای علائم بیماری به محل کار و پیگیری قرنطینه کارکنان دارای علائم بیماری توسط بالاترین مقام مسئول بحث و تبادل نظر شد، گفت: همچنین بر تهیه دستورالعمل و سازو کار اجرایی بهره برداری از ظرفیت نیروهای داوطلب واکنش اضطراری محله که به اختصار دوام نامیده می شوند به عنوان ثبات در کمک رسانی به واکسیناسیون شهروندان تاکید شد.

سلیمی ادامه داد: در این نشست همچنین مقرر شد کارگروهی با محوریت بخش برنامه‎ ریزی ستاد و عضویت نمایندگان شرکت شهر سالم، اداره کل سلامت و معاونت امور مناطق تشکیل و دستورالعمل اجرایی در مورد رعایت پروتکل‎ های بهداشتی و فاصله‎ گذاری فیزیکی در اماکن وابسته به شهرداری تهران شامل تشریح جزئیات نحوه ورود و خروج کارکنان، محدودیت‎های تردد، کنترل مراجعین، غربالگری کارکنان، تعطیلی اماکن و سایر موارد مرتبط تهیه و ابلاغ شود.

به گفته سرپرست معاونت پیشگیری و کاهش خطر سازمان مدیریت بحران شهر تهران، همچنین مقرر شد از زمان ابلاغ دستورالعمل اماکن مهم پرتجمع تحت اختیار شهرداری تهران، شامل سالن‎های ورزشی سرپوشیده، فرهنگسراها در بخش عمومی و سراهای محلات تعطیل شوند، البته این موضوع باید از سوی شهردار تهران و با ابلاغ ستادکرونای شهر تهران انجام شود.

وی اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از تجمع زیاد شهروندان و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی در فروشگاه‏ های شهروند و میادین میوه و تره‎ بار و سایر مراکز مشابه و بررسی مجدد امکان‎ سنجی دورکاری و یا تسهیل در مرخصی کارکنان با توجه به اسناد بالادستی را نیز از دیگر مصوبات این نشست برشمرد.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید