به بهره برداری رسیدن بیش از ۲۰۰ پروژه شهرداری تهران

0 231

نیکان شهر: بیش از ۲۰۰ پروژه شهرداری تهران امروز شنبه با حضور شهردار تهران به بهره برداری رسید.

علیرضا زاکانی در آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری و همچنین افتتاح زیرگذر عابر پیاده محمدعلی جناح گفت: در آستانه ورود به چهل و چهار سالگی انقلاب اسلامی هستیم و بیش از چهار دهه ایستادگی و استقامت نویدبخش آینده درخشانی است که به لطف الهی این ودیعه و انقلاب نصیب ملت عظیم الشأن اسلام و همه مظلومان قرار گرفت و با عنایت به همه حضرات (ع) این انقلاب مسیر رشد و شکوفایی خود را ادامه داد.

وی افزود: بی تردید نقش امام (ره) و پس از ایشان رهبری معظم انقلاب و نقش ملت رشید ما که با ایثار و فداکاری این انقلاب را صیانت کردند به ویژه شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مقاومت، سلامت و خدمت که همگی برای ما افتخارات بسیاری را خلق کردند.

زاکانی ادامه داد: مفتخریم در مدیریت شهری امروز بیش از ۲۰۰ پروژه را افتتاح کنیم؛ البته بهره برداری از این پروژه ها به واسطه شرایط کرونایی بخش زیادی به صورت مجازی انجام خواهد شد. این نویدی است که در جهت ارائه خدمت بیشتر به شهروندان تهرانی انجام شده است.

شهردار تهران با اشاره به بهره برداری از زیرگذر عابرپیاده محمدعلی جناح گفت: این پروژه قریب چهار سال راکد مانده بود. در شرایطی که سال گذشته به دلیل عدم وجود این زیرگذر و پروژه های مشابه سه همشهری ما بر اثر تصادفات رانندگی در این محدوده به رحمت خدا رفتند. امیدواریم در ادامه مسیر گام های بلندی با بهره برداری از پروژه هایی که در حوزه های مختلف رقم می خورد برداریم که قطعا ماحصل آن به ارمغان آمدن آرامش برای شهروندان است. امیدواریم روز به روز شاهد گسترش خدمت رسانی باشیم.

وی ادامه داد: برای ابتدای سال آینده با مشارکت و توانمندی های مردمی امیدواریم شهرداری بتواند کارهای بزرگ و عظیمی را رقم بزند. ان‌شاءالله در آغاز چهل و چهار سالگی انقلاب اسلامی دست در دست هم با وحدت کلمه پیمان ببندیم که لحظه ای از خدمت و ایجاد زمینه رشد پیشرفت تهران کوتاه نیاییم.

زاکانی با اشاره به اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومانی پروژه های منطقه ۵ که امروز به بهره برداری رسید، افزود: این پروژه ها در حوزه های مسائل زیرساختی، فنی و عمرانی، فرهنگی و… موضوعات و معضلات مختلف شهروندان تهرانی را دنبال کرده است. در پروژه زیرگذر عابر پیاده محمدعلی جناح دهه ها غرفه برای زنان سرپرست خانوار تعبیه شده تا به معیشت آن ها کمک کند. همچنین با توجه به اینکه معیشت و اقتصاد شهروندان در شهر از موضوعاتی است که برای شهرداری تهران اولویت دارد، ۱۱۴ نقطه را هدف گذاری کرده ایم که با ایجاد سازه هایی بتوانیم محیطی را برای افرادی که قصد ارائه محصولات خود از جمله صنایع دستی را دارند، فراهم کنیم تا از این مسیر به آن ها ارائه خدمات داشته باشیم. تا پایان سال نیز علاوه بر افتتاح ایستگاه مترو، بهره برداری از پروژه های دیگری را نیز در دستور کار داریم.

در بخش دیگری از این مراسم شریفی شهردار منطقه ۵ نیز گفت: امروز ۵۶ پروژه با حضور شهردار تهران افتتاح خواهد شد. امروز صدوسومین روز حضورم در منطقه ۵ است و در این مدت تلاش شد با کنشگران، نخبگان، جوانان، خانواده شهدا و افرادی که در حوزه های مختلف از جمله هوشمندسازی و نوآوری نقش آفرین هستند ارتباط نزدیکی را برقرار کنیم.

وی افزود: با توجه به تأکیدات شهردار تهران درباره موضوع هوشمندسازی، تعاملی را با شرکت های دانش بنیان و کسانی که در این حوزه نقش آفرین هستند ایجاد کردیم. همچنین ۹۵ درصد از بودجه عمرانی در منطقه تأمین اعتبار شده و با توسعه ارتباط با شهروندان از جمله شورایاران، روحانیون و… دایره شهروندی در منطقه را گسترش داده‌ایم.

شریفی ادامه داد: دره فرحزاد کار ویژه ای در آن صورت گرفت و بخش اول آن به ثمر رسید. امیدواریم در اوایل سال آینده و ۱۳ فروردین ماه بخشی از دره فرحزاد را به مردم هدیه دهیم. این در شرایطی است که این محدوده پیش تر به دلیل وجود معتادان متجاهر امکان تردد مردم در آن وجود نداشت. تلاش کردیم پروژه هایی که امروز به بهره برداری می رسد در راستای تحقق توسعه متوازن در منطقه باشد. افتتاح زیرگذر محمدعلی جناح پیش تر در سال ۹۴ انجام شده بود، اما پس از مدتی تعطیل شد، در حالی که سالی دو یا سه کشته تصادفات ناشی از تردد در این محدوده داشتیم که خوشبختانه با بهره برداری از این پروژه امیدواریم شاهد کاهش چنین حوادثی باشیم. همچنین ۷۰ نقطه حادثه خیز در سطح منطقه رفع شد. فاز اول دومین کارخانه نوآوری نیز تا چند روز آینده در سطح منطقه ۵ انجام خواهد شد. در مناسب سازی معابر ۱۹ هزار متر طول شامل سه بوستان و چهارسرای محله به صورت کامل انجام شده است.

شهردار منطقه ۵ ادامه داد: پساب شهرزیبا به زودی مورد استفاده قرار می گیرد و در نواحی ۲ و ۴ منطقه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. سال آینده نیز تصفیه خانه “کن” به بهره برداری خواهد رسید. از سوی دیگر مشکل ضوابط ساخت و ساز محله کن و فرحزاد در حال پیگیری است. ظرف چهار سال آینده ۳۶ ایستگاه مترو در سطح منطقه احداث خواهد شد که از این حیث منطقه ۵ در حمل و نقل ریلی منطقه اول تهران خواهد بود.

در این مراسم به صورت همزمان افتتاح پروژه‌های شهری در مناطق ۱۵، ۱۸ و ۱۹ به صورت ویدئوکنفرانس و با دستور شهردار تهران انجام شد.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید