از ورود افراد بدون ماسک به مترو تهران جلوگیری می‌شود

0 223

نیکان شهر: مهدی شایسته اصل با اشاره به اینکه بیشترین امکان انتقال ویروس کرونا جایی است که مردم دم و بازدم دارند، گفت: ما اولین کاری که کردیم ایجاد تغییر در هواسازهای داخل قطارها بود تا تهویه هوا بهبود یابد.

او افزود: اکنون در قطارهای مترو، فن‌ها از بالا هوا را می‌دمند و هوا از زیر صندلی خارج می‌شود تا تهویه بهتری در واگن‌ها داشته باشیم. همچنین برای تصفیه هوا و کاهش میزان ویروس و باکتری، استفاده از فیلترهای اولپا، هپا و سیستم تصفیه هوا با استفاده از پلاسمای سرد در تعدادی از قطارها در حال آزمایش است که اگر نتایج این روش‌ها مناسب و مثبت باشد آن را در همه قطارها استفاده خواهیم کرد.

مشکل مالی در اجرای طرح

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: روی سکوها نیز از فناوری UV و ازن استفاده می‌کنیم که فشار هوا به‌گونه‌ای باشد که خروجی هوا مناسب باشد.

او با بیان اینکه برای اجرای این طرح‌ها در تمام واگن‌های مترو به لحاظ عملیاتی مشکلی نداریم، گفت: اما به لحاظ مالی برای تغییر در سیستم‌ها و استفاده از فناوری‌های پیشرفته شرایط سختی ایجاد می‌شود.

برخورد با افراد ماسک نزده

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه ستاد کرونا و به دستور مستقیم شخص وزیر کشور همچنین استاندار تهران، از ورود افراد بدون ماسک به مترو تهران ممانعت شده است، گفت: از هفته جاری کارکنان انتظامات مترو به افرادی که پروتکل‌ها را داخل سکو و واگن‌ها هم رعایت نمی‌کنند، تذکر می‌دهند و همکاران ما به افرادی که ماسک نداشته باشند ماسک می‌دهند. اگر فردی نخواهد تمکین کند ما اقدامات سختگیرانه‌تری را اعمال خواهیم کرد.

شایسته اصل افزود: در طرح جدید ممکن است فردی پس از عبور از گیت‌های ورودی مترو، ماسکش آلوده شده باشد یا از دستش بیفتد و دیگر دسترسی به غرفه‌ها نداشته باشد که به این افراد ماسک داده می‌شود. البته افرادی هم هستند که اعتقادی به زدن ماسک ندارند و فقط برای عبور از گیت‌های ورودی مترو ماسک می‌زنند و بعد از آن رعایت نمی‌کنند که اینجا لازم است به این افراد تذکر بدهیم که از قانون تمکین کنند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، او در خصوص اقدامات صورت‌گرفته برای کاهش ازدحام جمعیت در مترو نیز گفت: یکی از اقداماتی که انجام می‌شود اعزام قطارهای فوق‌العاده در ساعت‌های پرازدحام است. به‌عنوان مثال در ساعات ۷ تا ۸ صبح و ۴ تا ۶ عصر با ازدحام جمعیت روبرو هستیم، سعی کردیم با اعزام قطار فوق‌العاده در این ساعات در حد امکان ازدحام را کاهش دهیم.

منبع: همشهری آنلاین

پیام بگذارید