افتتاح پنج هزار واحد مسکن مهر در پرند

0 390

محسن وطن‌خواهی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند در بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از شهر پرند اعلام کرد: با اقدامات انجام‌شده حدود پنج هزار واحد مسکن مهر در فازهای چهار، پنج و شش تکمیل و آماده افتتاح هستند. قابل ذکر است که شهر پرند در سال ١٣۶٩ تصویب شد و بعدها با عنوان مسکن مهر گسترش یافت.

به گزارش نیکان شهر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حبیب‌اله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و محسن وطن‌خواهی مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید روز دوشنبه، هفتم مهرماه با حضور در شهر جدید پرند از پروژه‌های در حال ساخت مسکن مهر این شهر، شامل پروژه‌های مسکونی، بوستان‌های شهری، مدارس، ایستگاه آتش‌نشانی فاز چهار و سایر پروژه‌های روبنایی بازدید کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، سپس با حضور در شرکت عمران شهر جدید پرند، ضمن استماع گزارش اقدامات صورت‌گرفته، دستورات لازم در خصوص سرعت بخشیدن به روند ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر پرند را صادر و بر تسریع در تکمیل پروژه‌های در حال ساخت تاکید کرد.

محسن وطن‌خواهی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند نیز در بخشی از این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده از تکمیل و آماده افتتاح بودن پنج هزار واحد مسکن مهر در فازهای چهار، پنج و شش این شهر خبر داد.

وی گفت: روند واگذاری این واحدها به متقاضیان به زودی آغاز می‌شود.

در این جلسه همچنین مقرر شد به‌منظور تسهیل و افزایش فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر، زیرساخت‌های واحدهای مسکونی به‌سرعت تکمیل شود.

در بخش دیگری از این نشست نیز سهم آورده متقاضیان، تسهیلات بانکی و اعتبارات داخلی برای تکمیل باقی‌مانده واحدهای مسکن مهر پرند مشخص شد.

تعیین تکلیف پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر، تعیین تکلیف و بررسی نحوه صدور پروانه‌های ساخت و بررسی وضعیت فروش عرصه واحدهای مسکن مهر از دیگر موارد مطرح‌شده در این نشست بود که به تفصیل مورد بحث قرار گرفت.

پرند، شهری تازه تاسیس در شهرستان رباط کریم در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی شهر تهران و در مسیر آزاد راه تهران – ساوه واقع شده است.

افق جمعیت پرند ۴۸۳ هزار نفر است که هم اکنون بر اساس برآوردهای غیر رسمی در حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار نفر در این شهر ساکن شده‌اند.

گفته می شود سرعت رشد جمعیت در پرند ۲۵ درصد است که حدود ۲۰ برابر میانگین رشد شهرهای کشور محسوب می‌شود.

پیام بگذارید