وزارت کشور ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس به تهران اختصاص داد

0 194

نیکان شهر: رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اختصاص ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس به شهر تهران از سوی وزارت کشور خبر داد و گفت: اتوبوس‌های جدید ظرف چند ماه آینده وارد ناوگان اتوبوسرانی خواهند شد.

مهدی چمران پیش از آغاز جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه وزارت کشور یکهزار دستگاه اتوبوس به تهران تخصیص داده و یک هزار دستگاه اتوبوس نیز به سایر کلانشهرها اختصاص پیدا کرده است. به این ترتیب تهران با عقد قرارداد می‌تواند وسائل این اتوبوس‌ها را وارد و مونتاژ آن در داخل کشور انجام خواهد شد و پس از این مرحله اتوبوس‌ها به ناوگان اتوبوسرانی تزریق خواهد شد که این می‌تواند خبر خوبی برای شهروندان تهرانی باشد.

وی ادامه داد: به این ترتیب علاوه بر برنامه‌های شهرداری برای خرید اتوبوس و اورهال، این اتوبوس‌های جدید نیز به ناوگان اتوبوسرانی وارد خواهند شد و این اتفاق ظرف چند ماه آینده عملیاتی خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص مصوبه روز گذشته مجلس شورای اسلامی مبنی بر ورود واگن به کشور اظهار کرد: مصوبه مجلس در خصوص ورود واگن‌های یخچال‌دار بود که تصور می‌کنم این واگن‌ها واگن‌های بین شهری هستند البته امیدوارم در میان آنها حداقل ۵۰۰ دستگاه واگن شهری هم گنجانده شود تا بدین ترتیب کمکی به مجموعه متروی تهران شود.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید