بهره‌برداری بوستان ۱۶ هکتاری ایرانیان در منطقه ۱۹ تا پایان سال

0 257

نیکان شهر: مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: بوستان ۱۶ هکتاری ایرانیان در منطقه ۱۹ تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود.

علی محمد مختاری همچنین درباره وضعیت آبیاری فضای سبز پایتخت گفت: با توجه به پدیده خشکسالی‌ و کاهش نزولات آسمانی، ‌ افت آب‌های زیرزمینی و همچنین هزینه‌های نگهداری چمن، قانون ممنوعیت کاشت چمن در شهر تهران در حال اجرا است و هم اکنون شاهد آن هستیم که در فضای سبز بوستان‌ها، حاشیه بزرگراه‌ها و معابر شهری چمن کاشته نمی‌شود.

مختاری افزود: به عنوان مثال در بوستان پدر در منطقه ۲، بوستان سلیمانیه در منطقه ۱۴، بوستان شهید حججی در منطقه ۱۱ و… از چمن استفاده نشده است؛ ضمن آنکه بر اساس برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران سالانه نیز در هنگام ترمیم و بهسازی فضای سبز نسبت به جایگزینی چمن با انواع گیاهان پوششی مقاوم و مناسب و سازگار با شرایط آب و هوایی شهر تهران اقدام می‌شود و این موضوع توسط کارشناسان ناظر عالی سازمان در سطح مناطق ۲۲ گانه به صورت مستمر رصد و پایش می‌شود.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران همچنین گفت: برگزاری پویش ایران سرسبز «هر ایرانی یک درخت» به یاد هر شهید هزار نهال، تملک باغات و اراضی مشجر در مناطق ۹، ۱۰، ۱۶، ۱۷ و ۲۰، افتتاح و بهره‌برداری از بوستان ۱۶ هکتاری ایرانیان در منطقه ۱۹ و افتتاح ۲۰ بوستان محله‌ای، ناحیه‌ای و منطقه‌ای در سطح مناطق از جمله برنامه‌های سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران است.

او گفت: کاشت درخت در حیاط مساجد و مدارس شهر تهران و همچنین ترمیم و بهسازی فضای سبز شهر تهران در آستانه سال نو از اقدامات مهم دیگری است که در دست اجرا است.

منبع: همشهری آنلاین

پیام بگذارید