افزایش ۳۴ درصدی بودجه ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته

0 229

نیکان شهر: مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران با اعلام رقم ۵۰ هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان برای بودجه مصوب ۱۴۰۱ شهرداری تهران گفت: رقم بودجه سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته (۱۴۰۰) حدود ۳۴ درصد رشد داشته است.

امیر شهرابی با اعلام این خبر اظهارداشت: بودجه شهرداری تهران با تأسی از احکام برنامه سوم توسعه شهر تهران و بر اساس سیاست‌ های کلان مدیریت شهری اعم از ارتقای زیست پذیری در شهر تهران، ایجاد آرامش در شهر، ارتقای مشارکت اجتماعی، عدالت اجتماعی، ارتقای رشد و تعالی شهروندان، تحقق شهری پیشرفته با اصالت و هویت ایرانی و اسلامی، هوشمندسازی و شفافیت، ارتقاء نظام مالی و اقتصادی و همچنین برنامه و پروژه های عملیاتی ۱۴۰۱، با اعتبار ۵۰ هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسید.

وی با اشاره به سهم درآمد و منابع بودجه سال آتی گفت: از مجموع این بودجه مصوب، ۷۶ درصد به بخش درآمدها اختصاص یافته و سهم به واگذاری دارایی سرمایه ای و مالی نیز در مجموع ۲۴ درصد تعیین شده است.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران افزود: از مجموع بودجه سال آتی، ۳۸ هزارو ۳۴۷ میلیارد تومان در قسمت درآمدها قرار دارد که سهم عمده آن به بخش شهرسازی با ۲۱ هزار و۹۱۴ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

به گفته شهرابی، حوزه شهرسازی با رقم ۴۳ درصد بیشترین سهم درآمد و منابع بودجه مصوب ۱۴۰۱ را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به مصارف بودجه مصوب ۱۴۰۱ شهرداری تهران گفت: سهم اعتبارات هزینه ای ۴۵ درصد، تملک دارایی های سرمایه ای ۴۱ درصد و تملک دارایی های مالی ۱۴ درصد در بودجه مصوب است.

شهرابی، ماموریت های شش گانه شهرداری تهران را در حوزه های اجتماعی و فرهنگی، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، ایمنی و مدیریت بحران، شهرسازی و معماری و توسعه مدیریت و هوشمندسازی شهری برشمرد و افزود: بودجه ۵۰ هزار و و ۳۷۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران بر اساس سیاست ها و رویکردهای جدید در بین این حوزه ها تقسیم شده است.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران اعلام کرد: بر اساس برآورد مصارف لایحه بودجه ۱۴۰۱ با توجه به تقسیم بندی شش گانه مأموریت ها،۳۶ درصد سهم بودجه به مأموریت حمل و نقل و ترافیک، ۳۰ درصد به مأموریت توسعه مدیریت و هوشمندسازی شهری، ۱۶ درصد به مأموریت خدمات شهری، ۸ درصد به مأموریت اجتماعی و فرهنگی، ۶ درصد به مأموریت ایمنی و مدیریت بحران و ۳ درصد نیز به مأموریت شهرسازی و معماری اختصاص یافته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران، وی خاطرنشان کرد: معاونت ها، مناطق، سازمان ها، شرکت ها و تمامی واحدهای اجرایی شهرداری تهران بر اساس اعتبار بودجه ای اختصاص داده شده برنامه ها و فعالیت های خود را در سال ۱۴۰۱ پیش خواهند برد.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید