افزایش بالاتر از نرخ تورم کرایه حمل و نقل عمومی در تهران پذیرفتنی نیست

0 156

نیکان شهر: معاون عمرانی فرمانداری تهران گفت: هیات تطبیق فرمانداری تهران افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی در تهران را بالاتر از نرخ تورم نمی پذیرد.

غلامحسین آرام درباره روند بررسی افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی و موافقت هیات تطبیق فرمانداری تهران با مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی، گفت: شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه ۳ اسفندماه سال جاری لایحه افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی را مصوب کرده است و هنوز به فرمانداری تهران ابلاغ نشده است.

وی افزود: بر اساس آن چیزی که برخی اعضای شورای شهر تهران اطلاع رسانی کرده اند و رسانه ها نیز اعلام کرده اند افزایش در مرز حداکثر ۲۵ درصد است؛ اگر افزایش در مرز حداکثر ۲۵ درصد باشد با توجه به اینکه نظر استاندار تهران، معاونان استاندار و سیاست های عمومی دولت روی همین عدد است، مشروط بر اینکه نرخ کرایه‌ها کمتر از درصد تورم باشد، بلامانع است؛ البته هیات تطبیق نیز باید این رقم ها را بپذیرد.

وی ادامه داد: مصوبه شورای شهر تهران باید به فرمانداری ارسال شود و تک به تک برای اتوبوس، مترو و تاکسی بررسی کنیم اگر شرایط همانند شرایط سال های قبل باشد قطعا همین کار را می کنیم و با همکاری که بین فرمانداری و شورای اسلامی شهر تهران وجود دارد، تاییدیه را می دهیم.

معاون عمرانی فرمانداری تهران تاکید کرد: بی تردید هیات تطبیق فرمانداری تهران افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی بالاتر از نرخ تورم را نمی پذیرد.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید