انتقال اتوبوس‌های خطوط خلوت به خطوط پرازدحام

0 151

نیکان شهر: مهدی گلشنی درباره اقدامات اجرایی معاونت حمل و نقل در ماه پایانی سال توضیح داد: در این روزهااستفاده از مراکز تجاری بیشتر می‌شود و تراکم و مراجعه به محدوده بازار افزایش می‌یابد؛ در نتیجه شاهد افزایش ترافیک و سفرهای درون شهری خواهیم بود که در این‌صورت باید ارائه سرویس‌های حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوسرانی تقویت شود.

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه اتوبوس‌های خطوط خلوت‌تر به خطوط پرازدحام منتقل می‌شوند، افزود: همچنین در این میان از اتوبوس‌هایی که تعمیر شده و تجهیز هستند، در خطوط مورد نیاز استفاده خواهد شد تا سرویس رسانی مطلوب‌تری به شهروندان ارائه شود.

گلشنی همچنین گفت: شهروندان هم باید به کاهش ترافیک و ازدحام در شهر کمک کنند. شهروندان در این یک ماه پایانی سال، سفرهای غیرضروری را کاهش دهند و تا حد ممکن نیازهای خود را به صورت محلی و منطقه‌ای تأمین کنند و در مسیرهای کوتاه درون شهری به صورت پیاده یا با دوچرخه تردد داشته باشند.

او درباره طرح برخورد پلیس راهور با موتورسواران نیز بیان کرد: طرح مشترکی با همکاری پلیس راهور و شهرداری تهران در روزهای پایانی سال درحال اجراست تا با موتورسواران متخلف در خطوط تندرو اتوبوسرانی برخورد شود. در کنار آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی باید برخورد و جریمه متخلفان هم اتفاق افتد.

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به تخلفات موتورسواران در شهر گفت: هدف اصلی این طرح برخورد با موتورسوران خطرآفرین است؛ تلاش می‌شود که برخورد مناسب و قانونی با این افراد صورت گیرد تا خطری متوجه افرادی که فرهنگ ترافیکی را رعایت می‌کنند، نباشد.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید