ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی در تهران طی سال ۱۴۰۱

0 147

نیکان شهر: شهردار تهران با اشاره به قرارگاه جهادی مسکن در شهرداری تهران گفت: قصد داریم ۱۸۰ هزار واحد مسکونی در تهران بسازیم به همین خاطر در تمام مناطق فرصت‌ها استخراج شده است و به دنبال مقرارت‌زایی‌های جدید هستیم تا گره و قفل مسکن را در شهر تهران از طریق کمیسیون ماده پنج و شورای عالی شهرسازی باز کنیم.

صبح امروز آیین امضای تفاهم‌نامه شهرداری تهران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت پروژه احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مردم تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد.

زاکانی در ابتدای این مراسم گفت: با توجه به شرایط تهران و نیازهای مردم در ابعاد مختلف، رویکرد جدیدی را در شهر تهران انتخاب کردیم تا سطح خدمت را ارتقا دهیم؛ یکی از این نیازها موضوع مسکن است که در تهران بالاترین بخش هزینه از سبد خانوار را تشکیل می‌دهد و به طریقی یک کارمند باید ۶۰ درصد حقوق خود را به بخش مسکن اختصاص دهد. از طرفی شهر تهران دارای استعدادهای مختلفی است و نیازهای اساسی مسکن آن معلوم است؛ ۱۲ هزار بافت ناپایدار که ۴ هزار و ۵۶۰ مورد آن بافت فرسوده است؛ همچنین ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فریز شده داریم که که بالای یک هکتار آن امکانی را برای برنامه‌ریزی در توسعه مسکن به ما می‌دهد.

شهردار تهران ادامه داد: باید بتوانیم از ظرفیت‌های موجود کشور و محیط شهری بر مبنای نوسازی بافت فرسوده شرایط جدیدی را رقم بزنیم که هم فاصله شمال و جنوب و هم خطرات بافت فرسوده را کاهش دهیم و هم برای مجموعه شهر تهران امکانی را فراهم کنیم تا شهرداری در این موضوع نقش ویژه‌ای را ایفا کند تا دردهای مردم را کاهش دهیم و افسار گسیختگی که در بحث مسکن وجود دارد و سرریز آن به کشور را شاهد هستیم را مهار کنیم.

زاکانی با بیان اینکه دولت انقلابی دردش توسعه مسکن و ایجاد آرامش برای مردم در بهره مندی از خانه است، گفت: با توجه به مصوبه مجلس برای تولید سالانه یک میلیون مسکن و ارائه تسهیلات تلاش کردیم تفاهم‌نامه‌ای تنظیم کنیم تا از ظرفیت‌ها به‌ بهترین شکل در تهران استفاده کنیم.

شهردار تهران بیان کرد: برای سال آینده ساخت ۱۸۰ هزار واحد برنامه ریزی شده و امیدواریم کسری از این عدد تا سقف ۱۰ هزار واحد را تفاهم کنیم و بزودی کلنگ زنی آن صورت بگیرد و پس از آن سایر تفاهمات با سایر مجموعه‌های نهادی و خصوصی برای تغییر چهره شهر و گره‌گشایی از مشکلات مسکن انجام شود؛ همچنین به دنبال مقرارت‌زایی‌های جدید هستیم تا گره و قفل مسکن را در شهر تهران از طریق کمیسیون ماده پنج و شورای عالی شهرسازی باز کنیم.

منبع: خبرگزاری شهر

پیام بگذارید