تاکید چمران بر لزوم بهره گیری از ظرفیت سمن‌ها برای جلب مشارکت شهروندان

0 172

نیکان شهر: رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم بهره گیری از سمن‌ها برای جلب مشارکت شهروندان تاکید کرد.

مهدی چمران در پنجاهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع)، و تبریک مبعث حضرت رسول گفت: همانگونه بعثت حضرت رسول تحول ایجاد کرد امیدوارم بتوانیم از این روز درس بیاموزیم و انقلاب اسلامی که در حقیقت بعثتی دوباره را آغاز کردیم به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی با اشاره به حضور سمن ها در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز با روز بین المللی سازمانهای مردم نهاد مصادف است برهمین اساس تعدادی از سمن ها در صحن علنی شورای شهر تهران حضور پیدا کردند اصولا شورا از دل مردم برخواسته و اعضای آن نمایندگان مردم هستند لذا با همه اقشار و صنوف مردم در ارتباط هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: یکی از گروه های فعال در کشور که می تواند در عرصه های مختلف موثر باشد سازمانهای مردم نهاد است. آنها بسیاری از مسائل را می توانند رصد کنند و با هماهنگی آنها می توان اصلاحاتی را انجام داد و گامهای خوبی را برداشت.

چمران ضمن تبریک این روز به سازمانهای مردم نهاد ابراز امیدواری کرد این سازمان‌ها باید در مسیر خود تلاش کنند تا نتایج مثبتی را در جامعه رقم بزنند. شورای شهر تهران براساس قانون و با توجه به برنامه سوم توسعه شهر تصمیم گرفت در ساماندهی و هماهنگی با سمن‌ها پیشگام باشد. به ویژه در پیشبرد مسائل شهری که نیاز به مشارکت مردم دارد و یکی از راه های مناسب جلب مشارکت شهروندان بهره مند از ظرفیت سمنها است. تا در مسائل عمده شهری شاهد تحقق پیشرفتهای بزرگ باشیم. امیدواریم سمنها خالصانه و صادقانه برای پیشرفت و ارتقای جایگاه مردم در شهر و کشور تلاش کنند.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید