نبود خطای محیط زیستی درمراکز تفکیک زباله تهران

0 196

نیکان شهر: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با تاکید بر اینکه خطای محیط زیستی در مراکز تفکیک زباله شهر تهران وجود ندارد، گفت: تا به امروز گزارشی از نفوذ این آلودگی به آب‌های زیر زمینی نداشتیم.

محمدمهدی عزیزی در حاشیه برگزاری نمایشگاه های بین المللی پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات و محیط زیست، گفت: به عنوان متولی و مدیر اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، فکر می‌کنم هرچقدر در حوزه بازگشت پسماند به چرخه، کار انجام دهیم پیروز خواهیم شد و پیشرفت‌های قابل توجهی در حوزه پسماند صورت گرفته است. در حال حاضر تفکیک انجام می‌شود و خیلی از صنایع تبدیلی کار خود را انجام می‌دهند و بسیاری از زباله‌های ما به چرخه باز می‌گردند.

عزیزی درباره وضعیت کشور در زمینه تکنولوژی زباله سوزی گفت: از نظر تکنولوژی زباله سوز، کشور ما به موقعیت‌های خوبی تا به امروز دست پیدا کرده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا از تجهیزات عرضه شده حوزه پسماند در نمایشگاه مدیریت پسماند که در محل دائمی نمایشگاه های تهران در حال برگزاری است برای شهرداری استفاده می‌کنید، گفت: با بسیاری از شرکت‌های حاضر در نمایشگاه جلساتی داشته‌ایم و با بسیاری از آن‌ها قراردادهایی بسته شده و کار را جلو خواهیم برد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر همکاری شهرداری با سازمان ملی پسماند گفت: قانون مدیریت پسماند شفاف و روشن است و این موضوع مطرح شده، تدبیر رئیس جمهور است و اگر اعلامی مبنی بر اجرایی شدن داشته باشند، اجرا خواهیم کرد. ما در حوزه قانون مدیریت پسماند ضوابط و قوانینی داریم و همه دستگاه‌ها باید به یکدیگر کمک کنند تا مدیریت اجرایی پسماند به بهترین شکل اجرا شود.

عزیزی ادامه داد: به دلیل کم کاری برخی قسمت‌ها مانند برخی شهرداری‌ها و افرادی که به عنوان مدیر اجرایی هستند این معضل به وجود آمده، اما این موضوع در کارگروه ملی پسماند مطرح شده و به نتیجه خوبی می‌رسد. شاید نیاز به تشکیل سازمان نباشد، اما ما تابع هستیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر وقوع برخی خطاهای محیط زیستی در مراکز تفکیک زباله و پسماند گفت: مرکز دفن زباله مجموعه کهریزک ما بیش از یکهزار و ۲۰۰ هکتار است و در این مکان نزدیک به ۸۰ سال است که کارهای زباله‌های شهری را انجام می‌دهیم و کارهای پردازش، باز آوری و دفن در این جا انجام می‌شود. تا به امروز گزارشی از نفوذ این آلودگی به آب‌های زیر زمینی نداشتیم و موضوع خاصی هم رخ نداده و دوستان محیط زیست این موضوع را برای شهر تهران تایید می‌کنند که ما آلودگی محیطی نداریم.

سومین نمایشگاه بین المللی پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات وابسته در سالن ۳۸ b و نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در سالن ۳۵ از ۷ تا امروز ۱۰ اسفندماه از ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید