جمع آوری خودروهای بازیافت غیر مجاز در دستور کار دادستانی

0 223

نیکان شهر: دادستان تهران با اشاره به گزارش‌های شهرداری مبنی بر جمع آوری و حمل غیرمجاز پسماند در سطح پایتخت گفت: جمع آوری خودروهای بازیافت غیر مجاز در دستور کار قرار گرفت و به نیروی انتظامی اعلام شد تا در صورت مشاهده خودروهای حامل پسماند غیرمجاز نسبت به توقیف آنها اقدام کنند.

علی صالحی دادستان تهران در رابطه با حمل غیرمجاز پسماند شهری،‌ توضیح داد: افزایش فعالیت عوامل غیرمجاز جمع‌آوری پسماند علاوه بر ایجاد اخلال در مدیریت پسماند، موجب شکل‌گیری انبارهای غیر اصولی و تهدید سلامت شهروندان در برخی از مناطق تهران شده‌اند؛ بر همین اساس دادستانی تهران دستور برخورد با عوامل و توقیف خودروهای بازیافت غیر مجاز را صادر کرده است.

دادستان تهران تصریح کرد: این طرح در راستای حفظ حقوق عامه و مقابله با مخاطرات بهداشتی ناشی از فعالیت بازیافت غیرمجاز و تردد خودروهای پسماند در سطح شهر، اجرا می‌شود و طی آن با تمامی عواملی که خارج از چارچوب قانون و به‌صورت غیرمجاز اقدام به جمع‌آوری و بازیافت پسماند می‌کنند برخورد قانونی صورت می‌گیرد و خودروهای آنها توقیف می‌گردد.

او با بیان اینکه تخلیه، نگهداری، جمع آوری، دفع پسماند و زباله‌های شهری در سطح شهر تهران از وظایف شهرداری تهران است و این نهاد طبق قانون موظف به جلوگیری از اقدامات خلاف قانون در این حوزه است؛ اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های دریافتی از شهرداری‌ها در خصوص فعالیت عوامل غیر مجاز جمع آوری و بازیافت پسماند، به نیروی انتظامی تکلیف شده است جهت حفظ نظم در محل حاضر و ترتیبی اتخاذ شود تا مأموران شهرداری بتوانند به وظایف قانونی خویش در این باره عمل کنند و در صورت مشاهده خودروهای حامل پسماند غیرمجاز نسبت به توقیف آنها اقدام گردد.

به گفته دادستان تهران در نتیجه اجرای این طرح تاکنون ۷۹ خودرو با ۷۷ هزار و ۶۶۵ کیلوگرم بار غیرمجاز پسماند در سطح تهران توقیف شده است.

منبع: روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران

پیام بگذارید