بارش باران و رگبار و رعد و برق در تهران

0 208

نیکان شهر: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده با توجه به تناوب فعالیت سامانه بارشی آسمان نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران و رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران، طی پنج روز آینده با توجه به تناوب فعالیت سامانه بارشی آسمان نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران و رگبار و رعد و برق و وزش باد و گاهی وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش‌ها به صورت باران و برف و کولاک برف همراه با مه پیش‌بینی می‌شود.

شدت بارش‌ها اواخر وقت چهارشنبه و روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۸ و ۱۹ و ۲۰ اسفندماه) به‌خصوص در نیمه شمالی استان است همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه وزش باد و گاهی وزش باد شدید موقتی به‌ویژه در نیمه جنوبی استان مورد انتظار است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران فردا (۱۸ اسفندماه) نیمه ابری وگاهی همراه با وزش باد واز بعد از ظهر بارش باران با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه (۱۹ اسفندماه) ابری و در بعضی ساعت‌ها بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیرورکوه – امین آباد با دمای ۳- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی استان تهران همچنین با صدور هشدار نارنجی رنگ از فعالیت سامانه بارشی وبارش باران ، برف، وزش باد، رگبار و رعدوبرق و احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد به‌خصوص در نیمه شمالی استان از بعد از ظهر چهارشنبه (۱۸ اسفند) تا جمعه(۲۰ اسفند) خبرداد.

در این شرایط جوی اختلال در تردد، پدیده مه، کاهش دید و لغزندگی جاده‌ها به ویژه در مسیرهای کوهستانی و گردنه‌ها، آبگرفتگی معابر شهری به‌ویژه در نیمه شمالی استان و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران در این شرایط جوی پرهیز از توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای برون شهری، اجتناب از صعود به ارتفاعات و کوهنوردی را توصیه می‌کند.

در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید