همه مسولان مربوطه در خصوص جان مردم مسول هستند

0 180

نیکان شهر: رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران عنوان کرد: همه مسولان مربوطه در خصوص جان مردم مسول هستند و این میزان از آلودگی هوای تهران در طول روزهای مختلف سال قطعا جان و سلامت شهروندان را به خطر می اندازد و می‌تواند موجب مرگ و میر هزاران نفر شود.

سوده نجفی در مورد وضعیت هوای تهران گفت: شهر تهران متاسفانه طی دیروز و امروز در وضعیت قرمز آلودگی هوا قرار گرفته که بر اساس اعلام میزان آلودگی از سوی شرکت کنترل کیفیت هوا و مقایسه آلودگی هوای پایتخت با سایر شهرهای بزرگ نشان دهنده این بود که تهران آلوده ترین شهر جهان شده است.

وی با بیان اینکه ذرات معلق زیر ۱۰ میکرون با شاخص ۵۰۰ppm وضعیت خطرناک و بحرانی است که شهر تهران دیروز آن را تحمل کرد، ادامه داد: در چنین شرایطی آنچه که عموم شهروندان تهران از دولت و مسئولان شهر تهران تقاضا دارند تعطیلی مدارس و ادارات بود که متاسفانه در جلسه شب گذشته کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران به تصویب نرسید و سوالی که ما و شهروندان از کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران داریم این است که شهر تهران باید در چه وضعیتی قرار گیرد تا اقدامی صورت گیرد؟.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه انتظار می‌رفت حداقل یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز به جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران دعوت می‌شد تا نقطه نظرات و دغدغه‌های نمایندگان شهروندان تهران در پارلمان محلی را بیان کند، افزود: مشکلات شهر تهران عزم ملی و همگانی می‌طلبد و انتظار داریم برای حل چالش های مهم پایتخت همچون آلودگی هوا راه حل مناسب ارائه شود. باید بر اساس قانون هوای پاک همه دستگاه‌ها و ارگان‌های مشخص شده در قانون به وظایف خود عمل کنند. هوای پاک حق شهروندان بوده و وظیفه متولیان تحقق آن است.

نجفی ادامه داد: همه مسولان مربوطه در خصوص جان مردم مسول هستند و این میزان از آلودگی هوای تهران در طول روزهای مختلف سال قطعا جان و سلامت شهروندان را به خطر می اندازد و می تواند موجب مرگ و میر هزاران نفر شود.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید