موانع عرضه املاک در بورس برداشته می‌شود

0 135

نیکان شهر: رفع موانع عرضه املاک در بورس، محقق شدن ۹۳ درصدی بودجه شهرداری، پلمپ ۲۹۱ مجموعه‌ای که از معتادان خرید و فروش می‌کردند و ۴۱ پلاک قرمز در تهران از مهم‌ترین موضوعاتی بود که شهردار تهران در نخستین جلسه شورای شهر به آن پرداخت.

علیرضا زاکانی با حضور در نخستین جلسه شورای اسلامی در سال ۱۴۰۱ با بیان اینکه تلاش شد در نیمه دوم سال گذشته گفتمان حاکم گفتمان خدمت و پیشرفت باشد و کارها از طریق مدیریت مشارکتی بر محور نخبگان دنبال شود، تاکید کرد: آنچه حاصل شد در نوع خود کم سابقه بود؛ یکی از مواردی که‌در سال های گذشته نمود پیدا کرد عملکرد مالی مجموعه مدیریت شهری بود. با اصلاحیه ۳۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تعیین شد که کارسازی صورت بگیرد، از این مبلغ ۳۰ هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۷هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان به صورت غیر نقدی بود. همچنین ۳۴ هزار و ۸۲۰ میلیارد تومان قطعا کارسازی شده و ۳۵۰ میلیارد تومان نیز در دست کارسازی به صورت غیر نقد است.

او افزود: درواقع آنچه امروز اتفاق افتاد ۹۳ درصد تحقق بودجه است که امری بی سابقه است در حالی که سال گذشته ۷۰ درصد بودجه محقق شده بود.

حل شدن عرضه املاک در بورس

زاکانی در ادامه به عرضه املاک شهرداری در بورس اشاره کرد و توضیح داد: در این مسیر به موانعی برخوردیم که در روزهای آینده برداشته می‌شود، در بحث بودجه در بخش نقد ۱۰۰ درصد تحقق و در بخش غیر نقد ۶۳.۵ درصد تحقق را داشتیم. سال گذشته این عدد در نقد یک سوم امسال بود و عملا ۳.۲ برابر نسبت به سال گذشته پیش افتادیم؛ در ۶ ماهه اول سال گذشته منابع مالی تامین شده حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان است و اگر به سقف ۳۵ هزار میلیارد تومان برسیم حکایت از ۲۲ هزار میلیارد تومان کارسازی در ۶ ماهه دوم دارد.

پلمپ مراکز خرید و فروش مواد مخدر

شهردار تهران درباره واکسیناسیون کرونا توسط شهرداری نیز گفت: در حوزه خدمات کارمان را با واکسیناسیون گسترده شروع کردیم. در دوره قبل ۷۰ نقطه از طرف شهرداری به نهادهای مرتبط برای انجام واکسیناسیون داده شده بود. در این دوره علاوه بر آن نقاط، ۷۲ نقطه‌ با مدیریت شهرداری فعال شد. همچنین به شیوه های مختلف این نقاط تجهیز شد. ضمن اینکه در شهرداری برای واکسیناسیون به سراغ افراد رفتیم و منتظر آنها نماندیم.

او افزود: همکاری با دستگاه‌های دیگر نیز توسط شهرداری تهران دنبال شد که اولین تجربه در قرار گاه اجتماعی بود؛ ما ۲۳۰ مصوبه در ۱۸ جلسه صادر کردیم که ۸۲ درصد این مصوبات اجرایی شد و نتیجه آن شد که ۷ هزار معتاد متجاهر جمع آوری و به کمپ ماده ۱۶ منتقل شدند.

شهردار تهران ادامه داد: برای اولین بار کمپ برای عناصر کبر سن و بالای ۶۵ سال و صغر سن زیر ۱۸ سال و خانم ها و معتادان دارای زخم باز در تهران تاسیس شد. برای این افراد اقداماتی از جمله تثبیت هویت، سم زدایی، بازسازی شخصیتی ، مهارت آموزی، مواجهه با خانواده‌ها، اشتغال و اجتماعی شدن انجام می شود.

زاکانی توضیح داد: در همین مسیر بالغ بر ۲۹۱ مجموعه‌ای که از معتادان خرید و فروش می‌کردند و ۴۱ پلاک قرمز نیز پلمب شد و برای ساماندهی رود دره فرحزاد تلاش شد که در نتیجه امیدواریم ادامه بوستان بالای نیایش را امسال افتتاح کنیم تا این صورت زشت را از آن محدوده جمع کنیم.

افزایش ۳۲۵۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی

او به ساماندهی حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: توانستیم ۱۷۵ دستگاه اتوبوس نو بخریم و با ترمیم مخازن گاز برخی از دستگاه‌های اتوبوس، حداقل‌هایی را برای تهران تامین کردیم؛ میراث خوبی از این بابت نداریم چرا که شهر را شورای ششم با ۲۲۵۰ اتوبوس تحویل گرفت در حالی که نیاز شهر ۷ هزار اتوبوس است. هدف گذاری برای افزایش ۳۲۵۰ دستگاه است، به طوری که ۱۳۰۰ دستگاه از طریق بازسازی، ۱۰۰۰ دستگاه که مجوز آن را از کمیسیون زیربنایی دولت گرفتیم و ۹۰۰ دستگاه که وزارت کشور ۸۰ درصد قیمت آن را تقبل می کند و ما نیز ۲۰ درصد را تامین کرده‌ایم تا عملا ۳۲۵۰ اتوبوس به ناوگان اضافه شود و در مجموع ۵۵۰۰ دستگاه اتوبوس را در خدمت شهروندان در سال ۱۴۰۱ قرار دهیم.

زاکانی بیان کرد: نوسازی ۵۶۵۰ دستگاه تاکسی انجام شد و بخش عمده ای از آن وارد چرخه خدمت شد و درباره ۱۰۰۰ دستگاه نیز کارهای لازم انجام‌شده تا وارد چرخه شود.

کمبود ۱۴۰۰ واگن در خطوط مترو

شهردار پایتخت ادامه داد: در بحث مترو نیز ۷ خط فعلی نیاز به ۲۵۰۰ واگن دارد اما کل واگن‌های فعال ۱۱۰۰ دستگاه است که دو سوم آن نیاز به اورهال دارد. امیدواریم بتوانیم آنها را اورهال کنیم.

امسال ۸ مرکز MRF راه انداری می شود

شهردار تهران افزود: تلاش می کنیم برای آینده نیز پایه تحولی را بگذاریم تا در سال های آتی برای شهروندان مشهود باشد. مثلا در حوزه پسماند برای امسال ۸ مرکز MRF راه انداری می شود البته با یک شیوه جدید و به صورت هوشمند و این اقدام از درون منزل تا آرادکوه به یک پیمانکار مشترک سپرده می‌شود.

زاکانی با بیان اینکه در بحث قرارگاه مسکن، بعد از فرمایشات رهبری این قرارگاه را راه اندازی کردیم، گفت: تهران سالانه نیاز به ۱۵۰ هزار واحد مسکونی دارد. از سال ۹۳ در تهران ۶۴ هزار واحد ساخته شده که شکاف ۱۴۰ درصدی را تحمل کرده است؛ ۲۶۱ هزار پلاک ناپایدار وجود دارد که با بازسازی، قریب به ۵ واحد در هر یک پلاک محصول مسکن خواهیم داشت و زمینه ایجاد حدود یک میلیون و ۳۰۶ هزار واحد در آن فراهم می شود.

او توضیح داد: در کنار استفاده از ۱۲ هزار هکتار بافت ناپایدار که ۴هزار و ۵۶۰هکتار آن بافت فرسوده است، از اراضی ذخیره شهری و ناکارآمد نیز برای بحث تولید مسکن استفاده می‌کنیم. به طوری که سالانه ۱۸۰ هزار واحد را هدف گذاری کرده‌ایم.

منبع: همشهری آنلاین

پیام بگذارید