افزایش کرایه تاکسی پیش از ابلاغ نرخ جدید ممنوع است

0 133

نیکان شهر: معاون نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: افزایش نرخ کرایه تاکسی پیش از ابلاغ و نصب برچسب نرخ‌ها غیرقانونی است و شهروندان می توانند رانندگان متخلف را به سازمان معرفی کنند.

وحیدسرلک در این باره گفت: هرساله معضل افزایش قیمت توسط رانندگان تاکسی مطرح است اما از آنجا که براساس بخشنامه‌ها، مشاهده هرگونه افزایش قیمت تا پیش از ابلاغ نرخ های جدید تخلف محسوب می شود ، برای پیشگیری ، از سه طریق تردد گشت‌های خودرویی، پیام‌های ثبت شده توسط شهروندان در سامانه ۱۸۸۸ و همچنین اجرای طرح جدید کنترل‌های نامحسوس میدانی، نظارت خود را اعمال کرده ایم.

وی زمان رسمی ابلاغ افزایش نرخ کرایه تاکسی را ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد و افزود: مردم بهترین ناظران عملکرد رانندگان هستند و از آنجا که نظارت کامل و صد در صدی عملکرد تمامی راننده‌ها در عمل امکانپذیر نیست انتظار می رود مسافران نسبت به تخلفاتی که ممکن است از سوی برخی رانندگان تاکسی رخ دهد بی‌تفاوت نباشند در صورت مشاهده هرگونه تخلف با سامانه ۱۸۸۸ تماس بگیرند.

سرلک به تداوم شرایط کرونایی در شهر و لزوم سوار کردن سه نفر مسافر در هر تاکسی و هفت مسافر در هر ون تاکید کرد و گفت: اگر مسافران در ایام کرونایی مشاهده کردند، راننده تاکسی قصد سوار کردن بیش از ۳ مسافر را دارد، این تخلف را به سازمان اطلاع دهند.

بنا براعلام روابــط عمومی سـازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران ، هوشمندسازی، نظارت و کنترل سیستمی بر عملکرد تاکسیرانان، پرداخت الکترونیکی کرایه‌ها و همچنین بازنگری مجدد دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها از جمله مواردی است که به گفته سرلک در سال جاری در دستور کار سازمان تاکسیرانی قرار دارد. وی اضفه کرد: با توجه به احداث بزرگراه‌ها و خیابان‌های جدید در شهر تهران و به تبع آن افزایش حجم مسافر و تاکسی نسبت به گذشته ، برای نیل به افزایش کیفیت ارائه خدمات به شهروندان، می بایست تغییراتی در این زمینه در شهر تهران مد نظر قرار گیرد.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید