در خواست از دولت برای جلوگیری از خیزش مجدد پدیده گرد و غبار در تهران

0 190

نیکان شهر: نایب رئیس شورای شهر تهران از دولت خواست که با رایزنی کشورهای همسایه از بروز و خیزش مجدد پدیده گرد و غبار در تهران جلوگیری کند.

پرویز سروری صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با اشاره به ۲۰ فروردین روز انرژی هسته ای گفت: مردم ایران در این روز اعلام کردند که توقف ناپذیر هستند و درهای علم را به روی خود نمی بندند.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش خود را داشت که ایران را متوقف کند در حالی که دنیای فردا دنیای انرژی هسته ای است و کشورهایی که فاقد این انرژی باشند باید تکدی گری سایر کشورهای صاحب این علم را داشته باشند، گفت: ایران نشان داد که اهل تکدی گری نیست و همه دروازه های بسته تحت عنوان تحریم را باز کرده است و می دانیم اگر امروز مذاکره کنندگان مان دست هایشان برای مذاکره باز است به این دلیل است که ما متوقف نشدیم و ما ملتی هستیم که فعل خواستن را صرف کردیم.

نایب رییس شورای شهر تهران با اشاره به حادثه مشهد گفت: دشمن تلاش می کند در روزهایی که بستر مناسب توسعه و پیشرفت کشور وجود دارد اختلافات را تشدید کند اما ایران سابقه اتحاد مذاهب را دارد و دشمن موفق نیست.

وی با بیان اینکه در زمانه ای که آمریکا در حال بیرون شدن از منطقه است می خواهد درگیری در ایران ایجاد شود، ادامه داد: اقدام ناجوانمردانه ای که در حرم امام رضا (ع) رخ داد در پی استراتژی ایجاد اختلاف بین ملت بود اما ملت ما بصیر هستند و این اختلافات و توطئه های دشمن خنثی شد.

سروری با اشاره به گردوغبار تهران گفت: تصمیم داشتم که جلسه امروز شورا را لغو کنم اما از آنجایی که استانداری رأی به عدم تعطیلی داد ما نیز منصرف شدیم، این در حالی است که در این میان ورشکستگان سیاسی که آرزوی گیر کردن شورا و شهرداری در باتلاق را داشتند با قدرت به ما حمله کردند و از آنجایی که استانداری این موضوع را تعیین تکلیف کرد، دیگر زمینه حضور ما وجود نداشت.

وی با بیان اینکه همه بدانند که سال جاری برای شورا و شهرداری، سال شکوفایی خدمت است، تصریح کرد: منشأ گردوغبار خارجی است و باید دولت با کشورهای همسایه مذاکره کند. البته باید یادآور شدیم که دولت قبل در این زمینه کوتاهی کرده است.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید