الزام شهرداری در تبدیل پایتخت به شهر دوستدار کودک

0 141

نیکان شهر: امیری از آغاز مطالعه ارزیابی شاخص‌های شهر دوستدار کودک در ۹ محله شهر تهران خبر داد و گفت: راه اندازی بوستان‌های مادر و کودک، برگزاری جشنواره‌های مختلف مانند جشنواره اسباب بازی‌ها، راه اندازی اتاق مادر و کودک در مترو، ترمینال ها و … در راستای ایجاد شهر دوستدار کودک در حال انجام است.

مهدی امیری با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مصوبات شورای شهر الزام شهرداری در تبدیل پایتخت به شهر دوستدار کودک است، اظهار کرد: حدود ۱۳ سال است که از تصویب لایحه شهر دوستدار کودک در شورای شهر می‌گذرد. در آن زمان اداره کل آموزش‌های شهروندی به عنوان دبیرخانه اجرای این مصوبه انتخاب شد و بعد از آن نیز برنامه عملیاتی متناسب با این مصوبه به تایید شورای شهر تهران رسید.

او افزود: چند سال دبیرخانه غیر فعال بود که در دوره جدید دوباره آن را فعال کردیم، هر چند در دوره کرونا جلسات کمتری در این حوزه برگزار شده است.

امیری با بیان اینکه در دبیرخانه شهر دوستدار کودک سازمان‌های ذی نفع مانند آموزش و پرورش، اعضای شورای شهر و نمایندگان شهرداری تهران حضور دارند، اظهار داشت: در حال ارزیابی محلات مختلف در راستای شهر دوستدار کودک هستیم، البته شهر تهران آنقدر بزرگ است که نمی‌توان ادعا کرد که طی یک برنامه واحد یک ساله و دوساله بتوان این مصوبه را به طور کامل اجرایی کرد.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران افزود: برخی از محله‌های تهران از نظر وسعت، تنوع قومیت و جمعیت با شهرستان‌ برابری می‌کنند و در این راستا محلات را هدف قرار داده ایم.

او با اشاره به اینکه در سال گذشته برای ۱۳ محله شهر تهران برنامه عملیاتی و ارزیابی شاخص‌های شهر دوستدار کودک تهیه و ابلاغ شده است، گفت: همچنین یک سامانه خود ارزیابی راه اندازی شده است که وضعیت دوستدار کودک بودن محله‌های شهر تهران را بررسی می‌کند.

امیری افزود: راه اندازی بوستان‌های مادر و کودک، برگزاری جشنواره‌های مختلف مانند جشنواره اسباب بازی‌ها، راه اندازی اتاق مادر و کودک در مترو، ترمینال ها و … در راستای شهر دوستدار کودک در حال انجام است.

منبع: همشهری آنلاین

پیام بگذارید