تهرانی‌ها تابستان امسال با مشکل آب و برق مواجه می‌شوند

0 199

نیکان شهر: رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: این روزها کسی مردم را به کاهش مصرف انرژی از جمله آب و برق تشویق نمی‌کند و اگر از امروز کاری نکنیم حتما تامین آب و برق در تابستان با مشکل روبرو می‌شود.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در این باره افزود: با این شیوه‌ای که پیش می‌رویم حتما در تابستان مشکل آب و برق را نیز خواهیم داشت. این روزها باید به فکر باشیم و صرفه جویی‌های لازم را انجام دهیم اما کسی مردم را به کاهش مصرف انرژی از جمله آب و برق تشویق نمی‌کند و اگر در این راستا اقدامات جدی صورت نگیرد، به طور قطع تامین آب و برق در تابستان با مشکل روبرو می‌شود.

او در پاسخ به سوالی درباره مسئولیتی که شهردار تهران در زمینه آلودگی هوا برعهده گرفته در حالی که بیش از ۱۸ دستگاه مسئول، شاهد پدیده آلودگی هوا به ویژه در پی وقوع گرد و خاک اخیر بودند، اظهار کرد: متولی اصلی قانون هوای پاک سازمان محیط زیست است و باید از تمام مجموعه‌ها مطالبه‌گری کند و در زمان بحران گزارش‌های لازم را از دستگاه‌های مربوطه بخواهد.

این عضو شورای شهر افزود: یکی از ضعف‌ها در قانون هوای پاک این است که سازمان محیط زیست صرفا می‌تواند روی موضوعات رصد داشته باشد، در حالی که ضروری‌ است این سازمان گزارشی از عملکرد دستگاه‌های مرتبط در این حوزه را به مردم و رسانه‌ها ارائه دهد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست اگر بخواهد برای موضوعی تصمیم بگیرد به راحتی قادر به انجام آن نیست، گفت: معاون اول رئیس جمهور باید متولی اصلی قانون هوای پاک باشد، چرا که می‌تواند از همه وزرا و دستگاه‌هایی که با دولت در ارتباط هستند، مطالبه‌گری کند و تعامل بهتری را داشته باشد.

او در ادامه گفت: در شهر تهران همچنان مشکل عدم مدیریت یکپارچه شهری را داریم و هر کدام از امور مربوط به حوزه محیط زیست و انرژی برعهده یک بخش است و این یکی از ضعف‌های شهر تهران است.

منبع: همشهری آنلاین

پیام بگذارید