ساخت معابر جدید لازمه زندگی شهروندی است

0 186

نیکان شهر: بیست و دومین تکه پایتخت، کم تراکم‌ترین و پراکنده‌ترین منطقه تهران به لحاظ جمعیتی و سکونتی است. وجود قطعات بزرگ زمین در منطقه۲۲ باعث شده تا انبوه‌سازان از این فرصت برای ساخت‌وساز شتاب‌زده در این محدوده استفاده کنند.

باتوجه به وسعت منطقه۲۲ برای سهولت دسترسی ساکنان به معابر و خیابان‌های منطقه و سایر نقاط باید معابر جدیدی ساخته شود.

«وحیدرضا محمدی» شهردار منطقه۲۲ از ساخت بخش گسترده‌ای از معابر جدید در این منطقه خبر می‌دهد و دراین‌باره می‌گوید: «۵۶ هزارمترمربع معبر جدید در غرب تهران توسط معاونت فنی و عمران شهرداری منطقه ۲۲ در سال گذشته ایجاد شد ،چراکه سرعت ساخت‌وساز مجتمع‌های مسکونی در این منطقه نسبت به سایر مناطق تهران بیشتر است و به همین دلیل ساخت معابر جدید لازمه زندگی شهروندی و از جمله اقدامات مهم معاونت فنی و عمرانی شهرداری است.»

او می‌افزاید: «براساس این آمار بیشترین حجم ساخت معابر در شش ماه دوم سال ۱۴۰۰ صورت گرفته و در مقایسه با آمارها مشابه نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش۱۲۰ درصدی داشته است. به‌طوری که در مدت مشابه سال گذشته تنها ۸ معبر ساخته شده است. همچنین طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال ۱۴۰۱ نیز ساخت معابر جدید در دستور کار مدیریت شهری این منطقه قرار دارد. علاوه بر این نقاط حادثه‌خیز معابر غربی تهران شناسایی و در سال جدید مشکلات‌شان رفع خواهد شد.»

به گفته شهردار منطقه۲۲ بازدیدهای میدانی و نقطه به‌نقطه در معابر باعث شد تا علل وقوع حوادث شناسایی و باتوجه به آنها تدابیر و برنامه‌های اصولی پیش‌بینی شود تا از وقوع حوادث پیشگیری کرده و آمار آن کاهش داشته باشد.

حدود ۶۰کیلومتر بزرگراه و آزادراه در منطقه ۲۲ وجود دارد که شریان‌های اصلی پایتخت برای دسترسی به غرب کشور به شمار می‌رود. به همین خاطر ایمن‌سازی این محورها در دستور کار شهرداری منطقه ۲۲ قرارگرفته است. بزرگراه شهید فهمیده، معابر اطراف استادیوم آزادی، زیرگذر ایران‌خودرو، بلوار اردستانی، بزرگراه‌های شهید خرازی، شهید همدانی و معابر اطراف دریاچه از جمله معابری است که نقاط حادثه‌خیز آن شناسایی و اقدامات گسترده‌ای برای رفع آنها انجام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین‌

پیام بگذارید