۴۰۴ واحد تولیدی راکد استان تهران احیا شد

0 242

نیکان شهر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به اینکه تاکنون ۷۳۴ طرح در بخش‌های مختلف اقتصادی استان تهران تصویب و به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، در عین حال از احیای ۴۰۴ واحد تولیدی راکد استان تهران خبر داد.

حشمت‌اله عسگری در تشریح احیای واحدهای تولیدی در سطح استان تهران و معرفی طرح‌های اقتصادی به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات گفت: تاکنون ۷۳۴ طرح در بخش های مختلف اقتصادی استان با اعتباری بالغ بر ۵۳ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۷۰۳۵ نفر تصویب و به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی با تاکید بر کند بودن روند پرداخت تسهیلات طرح‌های بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه افزود: تاکنون حدود ۲۵۴ میلیارد تومان از طرح‌های معرفی شده، انعقاد قرارداد شده که با توجه به حجم طرح‌های معرفی شده به بانک و فرصت زمانی استفاده از این تسهیلات، رقم قابل قبولی نیست. بی‌تردید هر گونه اهمال و سهل‌انگاری در این زمینه پذیرفتتی نیست و انتظار می‌رود رقم پرداختی بانک‌های عامل به متقاضیان، سرعت پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به احیای ۴۰۴ واحد راکد و غیرفعال در سال گذشته، گفت: تعداد حدود ۸۰۰ واحد تولیدی راکد دیگر در استان وجود دارد که از سال‌های گذشته غیرفعال شده و در هدف‌گذاری‌های صورت گرفته در قالب جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین کمیته اقدام اقتصادی و مقابله با تحریم‌ها در راستای احیای آنها با همکاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یکی از هدف‌گذاری‌های اقتصادی استان در سال جاری حرکت در راستای احیای واحدهای تولیدی راکد استان، تکمیل و افزایش ظرفیت واحدهایی است که بنا به مسائل و مشکلاتی از قبیل نیاز به سرمایه در گردش و استهلاک ماشین آلات و تجهیزات از تمام ظرفیت خود استفاده نمی‌کنند.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید