تمام واحدهای مسکن مهر استان تهران تا نیمه سال ۹۹ تحویل داده می‌شود

0 336

استاندار تهران در هفتاد و پنجمین جلسه شورای مسکن استان اظهار کرد: تمام واحدهای مسکن مهر استان تهران تا نیمه سال ۹۹ تحویل داده می‌شود و از آنجایی که بیشتر افراد ثبت نامی در مسکن مهر قشر متوسط به پایین جامعه هستند باید امکانات لازم را برای آنها فراهم کرد.

به گزارش قطعه نیوز به نقل از تسنیم؛ انوشیروان محسنی بندپی در هفتاد و پنجمین جلسه شورای مسکن استان اظهار کرد: به طور میانگین تاکنون ۷۶ درصد واحدهای مسکن مهر استان تهران تحویل داده شده و اگر دستگاه‌های خدمات‌رسان تعهدات خود را به درستی انجام دهند تا پایان سال ۹۸ به طور متوسط ۹۰ درصد و در نیمه سال ۹۹، ۱۰۰ درصد واحدهای مسکن مهر استان تهران تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به پیشرفت کار پروژه مسکن مهر پرند افزود: در جلسه قبلی شورای مسکن مقرر شده بود تهاتر با دستگاه‌های خدمات‌رسان صورت گرفته و امکانات به شرکت عمران پرند واگذار شود.

محسنی بندپی عنوان کرد: برای رسیدگی به مشکلات مسکن مهر شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر همچون صفادشت نیز باید با تشکیل جلسه‌ به صورت ضرب‌الاجلی تصمیم‌گیری ‌شود.

استاندار تهران گفت: خوشبختانه در مورد مسکن مهر پردیس مشکلات زیرساختی وجود ندارد و شرکت‌های خدمات‌رسان اقدامات خود را به درستی انجام دادند و در شهر اندیشه هم مشکلی نداریم.

وی ادامه داد: در مورد واحدهای مسکونی شرکت‌های تعاونی معلولان پیشوا ۷۵۲ نفر قرارداد سه‌جانبه با راه و شهرسازی و پیمانکار دارند منتها پیمانکار حاضر به تحویل واحدها نیست و راه و شهرسازی مکلف شد نسبت به انعقاد قرارداد با پیمانکار جدید اقدام کند.

استاندار تهران سپس با اشاره به تکلیف قانون برنامه ششم برای معلولان عنوان کرد: طبق این قانون جامعه هدف بهزیستی از پرداخت هزینه‌های جاری همچون آب و برق معاف هستند.

محسنی بندپی همچنین گفت: ۱۲۵ واحد در پرند نیز معلولان هزینه آن را پرداخت کرده‌اند و شرکت عمران پرند مکلف شد تا آخر مهر ماه نسبت به تحویل آنها اقدام کند.

وی در ادامه جلسه با اشاره به بررسی مسائل زیرساختی مسکن‌های مهر اظهار کرد: در رابطه با مسکن مهر پردیس مقرر شد آب و فاضلاب نسبت به تامین انشعابات فاضلاب حداکثر توجه را داشته باشد و در اسرع وقت نسبت به تأمین زیرساخت آن اقدام کند.

محسنی بندپی در مورد تامین برق مسکن مهر پرند افزود: تنها ۴۰ درصد تامین برق مسکن مهر پرند صورت گرفته و ۶۰ درصد آن باقی مانده است این در حالی است که مدیرعامل و یا نماینده شرکت برق در جلسه حضور نداشت و عدم حضور نیروهای شرکت برق هیچ توجیهی ندارد از اینرو این موضوع به وزیر مربوطه انعکاس داده می‌شود‌.

استاندار تهران سپس بیان کرد: کسانی که در مسکن مهر ثبت نام کردند اکثراً قشر متوسط به پایین جامعه هستند که باید امکانات را برای آنها فراهم کرد، بنابراین تکلیف شد که در اسرع وقت نسبت به تامین برق مسکن مهر پرند اقدام صورت گیرد.

پیام بگذارید