۶ هزار بسته مهربانی در مناطق کم برخوردار توزیع شد

0 288

مدیرعامل خیریه زینب کبری (س) گفت: امسال هم توانستیم برای سومین سال پیاپی ۶ هزار بسته آموزشی و حمایتی را در مناطق نیازمند و کم برخوردار توزیع کنیم. امیدواریم بتوانیم با شناسایی هر چه بیشتر مناطق محروم به کمک و یاری کودکان این مرز و بوم بشتابیم و هیچ دانش آموزی به دلیل مشکلات مالی از امر تحصیل بازنماند.

فاطمه برزگر در گفت‌وگوی روز پنج‌شنبه افزود: کمپین کوله مهربانی با هدف حمایت تحصیلی از کودکان و نوجوانان مناطق کم برخوردار در سال ۹۶ آغاز به کار کرد. همین موضوع بهانه ای خوبی شد که از آن سال تاکنون سعی کردیم تعداد بیشتری دانش آموز را شناسایی کنیم.

برزگر ادامه داد: سال ۹۶ وقتی تصمیم به این کار گرفتیم تنها منطقه ای که شناسایی کرده بودیم، منطقه کشاری واقع در استان سیستان و بلوچستان بود. منطقه ای که مردم آن در شرایط سختی زندگی می کردند و کودکان و نوجوانان آن شاید به دلیل نداشتن کتاب و دفتر و مداد از مدرسه باز می ماندند.

وی اضافه کرد: سال اول توانستیم بیش از هزار دانش آموز را تحت پوشش قرار دهیم و همان سال تصمیم گرفتیم که برای سال بعد تعداد بیشتری از دانش آموزان را شناسایی کنیم.

مدیرعامل بنیاد خیریه زینب کبری(س) تاکید کرد: همین موضوع بهانه ای شد که تمام تلاش خود را به کار ببندیم و در سال ۹۷ به غیر از منطقه کشاری، مناطق نیکشهر و سراوان را در استان سیستان و بلوچستان و همچین مدارسی در زاهدان، بوشهر و بم را نیز تحت پوشش قرار دادیم.

برزگر اضافه کرد: همان سال توانستیم بیش از ۳ هزار بسته تحصیلی و کمک آموزشی در بین دانش آموزان مناطق مختلف توزیع کنیم.

وی در مورد فعالیت های امسال کمپین “کوله مهربانی” گفت: امسال موفق شدیم بیش از ۶ هزار بسته آموزشی و حمایتی را در مناطق ایرانشهر، نیکشهر، کشاری، راسک، دشتیاری، زابل، خاش و زاهدان در استان سیستان و بلوچستان و همچنین تعدادی از دانش آموزان نیازمند کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، اصفهان، شیراز، فشافویه تهران و همچنین مناطق سیل زده استان گلستان، توسط همیاران استانی توزیع شد.

مدیرعامل زینب کبری(س) تصریح کرد: در تمام این سال ها که در این مناطق حضور داشتیم، احساس کردیم برای اینکه به دلیل نداشتن امکانات هیچ دانش آموزی از تحصیل بازنماند باید کارهای اساسی تری انجام بدهیم.

این فعال اجتماعی تاکید کرد: به همین دلیل به فکر ساختن مدرسه افتادیم و همان سال کلنگ اولین مدرسه دخترانه در مقطع متوسطه و فنی و حرفه ای را بر زمین کشاری زدیم که این مدرسه در روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

برزگر که بیش از ۴۰ سال است در حوزه کودکان بی سرپرست و بدسرپرست فعالیت می کند، افزود: تمام هزینه های کمپین کوله مهربانی توسط خیرین و مردم تامین شده است.

منبع: ایرنا

پیام بگذارید