فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ: مناطق تهران از اعتیاد پاکسازی شدند

0 629

سردار حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: یکی از تلاش‌های پلیس در سال ۹۸ پاکسازی منطقه هرندی، شوش و مولوی است که از بهمن ماه سال پیش آغازشده بود و در ادامه تلاش داریم تا پایان ٩٨، بقیه مناطق پایتخت را از لوث معتادان و فروشندگان مواد مخدر پاکسازی کنیم.

سردار حسین رحیمی روز شنبه در جلسه ستاد پاکسازی، سالم سازی و تثبیت مناطق شوش، هرندی و مولوی افزود: بعد از جلسات مکرر در ستاد نیروی انتظامی و مواد مخدر، در اواخر سال ٩٧ کار بزرگی انجام شد و منطقه هرندی شوش و مولوی پاکسازی شد.

وی ادامه داد: به کمک سپاه، نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی زمینه نگهداری معتادان به ویژه معتادان متجاهر انجام شد که در مرکز سروش مهر و همچنین سازمان زندان ها با افزایش ظرفیت تا پنج هزار نفر این امر تحقق یافت.

سردار رحیمی با ابراز خرسندی از این که امروز به گواه مردم، این منطقه پاکسازی شده است، یادآور شد: تیم های نامحسوس انتظامی، هفته ای ۲ بار از منطقه بازدید دارند.

وی به گسترده شدن منطقه فعالیت نیروی انتظامی در جهت پاکسازی از معتادان اشاره کرد و گفت: یکی از مناطقی که تا ٩٠ درصد پاکسازی شد محله فرحزاد و دامنه رودخانه جاجرود بود که در ادامه تلاش داریم تا پایان ٩٨، پایتخت را از لوث معتادان و فروشندگان مواد مخدر پاکسازی کنیم.

این مقام نظامی تاکید کرد: سه رده مهم پلیس مبارزه با مواد مخدر، پلیس پیشگیری و یگان امداد دست به دست هم دادند تا این امر تحقق یابد.

وی درباره احتمال تجمع معتادان در مناطقی غیر از مناطق پاکسازی شده توضیح داد: با در نظر گرفتن این احتمالات، طرح ظفر را پایه گذاری کردیم که در مرحله نخست بیش از ۲۳۰ منزل در تهران که به کار مواد مخدر می پرداختند، شناسایی و ۳۰ منزل پلمپ و تخریب شد.

سردار رحیمی تاکید کرد: ۳۰ درصد معتادان بعد از بازپروری به محل بازمی گردند که با توجه به بستر و فضای ایجاد شده مصمم هستیم با قاطعیت تقاضا و حضور معتادان را در تهران حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: برای این امر، طرح بزرگ انضباط بخشی به شهر تهران یعنی برخورد با افراد بساط گستر که به عنوان خرده فروش فعال هستند، شروع شده است و ما با تمام توان در این حوزه فعالیت داریم اما به‌طور قطع کمک دستگاه های همراه، تکمیل کننده است.

وی بر اقدام های فرهنگی و اجتماعی به عنوان نیاز منطقه تاکید کرد و افزود: بیش از ۳۰ مسجد بسته شده بود که بعد از پاکسازی باز شد و در این امر ما را یاری می کنند.

منبع: ایرنا

پیام بگذارید