رو نمایی از سه کتاب در نشست تخصصی تهران پژوهان

0 380

به مناسبت روز تهران نشست تخصصی تهران پژوهان در شامگاه روز یکشنبه ۱۴ مهرماه در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد. در این نشست که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی، معاون شهردار و فعالان این بخش برگزار شد از سه کتاب رونمایی شد.

به گزارش نیکان شهر به نقل از ایرنا نشست تخصصی تهران پژوهان با حضور محسن هاشمی رفسنجانی، احمد مسجد جامعی، شهربانو امامی(رئیس و اعضای شورای شهر)، محمد رضا جوادی یگانه معاون شهردار تهران، سید احمد محیط طباطبائی رئیس ایکوم، ناصر تکمیل همایون و عبدالله انوار از تهران شناسان و تاریخ نویسان برگزار شد.

در این مراسم از سه کتاب “تهران من”، “ره آغاز دانشگاه” و “پایتختی تهران” رونمایی شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در این مراسم به جایگاه تهران اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از مشروطه تهران نقش اساسی در تاریخ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته و نمی توان تاریخ تهران را از ایران جدا کرد.

محمد رضا جوادی یگانه به نمایشگاه نقاشی کودکان شهر را رنگی می‌بینند اشاره کرد: در این نمایشگاه ۱۴۰ اثر نقاشی کودکان در معرض دید عموم قرار گرفته است و در آن کودکان پایتخت را بدون ساختمان های بلند و ماشین به تصویر کشیده اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز افزود: در برنامه های مختلف تهرانگردی به موضوع و اهمیت آب شرب، تکیه دولت و بقعه سرقبر آقا پرداخته شد چراکه تهران موزه ای پنهان و ارزشمند است.

احمد مسجد جامعی با بیان اینکه در کاوشی یک دانشجو در کاروانسرای خانات(خ مولوی)، اسکت یک بانو ۵ هزار ساله قبل از میلاد مسیح کشف شد افزود: تاکنون چنین پژوهش هایی کمتر به مردم اعلام شده است.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: تهران کهن سرشار از ظرفیت و پشتوانه تاریخی است و باید بیش از پیش به آن پرداخته شود.

به گفته مسجد جامعی می بایست در خصوص سیر رمان در پایتخت، تکیه دولت و تاریخ مطبوعات پژوهش های بیشتری صورت گیرد و از دانش این اطلاعات و گزارش‌ها بهره مند شویم.

پیام بگذارید