معاون استاندار تهران: حمایت‌های لازم برای حل مشکلات مترو اسلامشهر انجام می‌شود

0 385

پروژه مترو اسلامشهر از چندی پیش آغاز شده و هم اکنون با مشکلات بسیاری روبرو است. مترو اسلامشهر به دلیل افزایش جمعیت شناور آن که دائماً در حال رفت و آمد به تهران هستند از اهمیت بالایی برخوردار است. پیش‌تر قرار بود مترو اسلامشهر از اخرین قسمت خط ۳ مترو تهران ۹۰۰ متر قبل از تقاطع آزادگان آغاز شود و در فاز ابتدایی تا میدان نماز و در فاز بعدی تا میدان قائم امتداد پیدا کند.

محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در خصوص وضعیت متروی اسلامشهر و نارضایتی پیمانکار از عدم کمک استانداری به این پروژه اظهار کرد: پروژه متروی اسلامشهر فعال است و شهرداری این شهر قرار دادی را با پیمانکار منعقد و در حال کار کردن هستند و پروژه مترو بر اساس برنامه زمانبندی خود به پیش می‌رود.

وی گفت: اما قطار شهری و حومه ای این منطقه با مشکل لینک انتقالی و تبادلی مواجه شده بود که طی جلسه ای که با مسوولان متروی تهران در شورای ترافیک استان برگزار شد، تصمیمات لازم اتخاذ و حمایت‌های لازم از این پروژه انجام خواهد شد.

مجموع پروژه حفاری مترو اسلامشهر ۱۰.۵ کیلومتر است که فاز اول آن از مترو آزادگان تا محل کارگاه پروژه در تقاطع اتوبان‌های آزادگان و آیت‌الله سعیدی و فاز دوم آن از اتوبان آیت‌الله سعیدی تا میدان نماز اسلامشهر است.

پروژه مترو اسلامشهر پس از وقفه چندین‌ساله با رایزنی‌های انجام‌شده با وزارت کشور و مجلس از شهرداری تهران به شهرداری اسلامشهر واگذار شد.

منبع: فارس‌نیوز

پیام بگذارید