توضیحات پلیس امنیت در مورد پلمپ چند «پت‌شاپ» در تهران

0 514

(Pet Shop) از کلمات پت (Pet) به معنای حیوان خانگی و شاپ (Shop) به معنای فروشگاه تشکیل شده است. در ایران به علت علاقه افراد به نگهداری از حیوانات خانگی تعداد پت شاپ‌ها افزایش پیدا کرده است. اوایل محصولات فروشگاه‌ها غذای گربه و سگ بود اما با افزایش تقاضای مشتریان محصولات دیگری نیز در این فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد. در این راستا سردار ذوالقدر گفت: فعالیت فروشگاه‌های بدون مجوز ممنوع است و با خاطیان برخورد جدی صورت می‌گیرد.

برخی رسانه‌ها اعلام کردند که پلیس امنیت و اماکن، چندین مغازه «پت‌شاپ» در تهران که غذا و محصولات مرتبط با حیوانات خانگی مانند سگ و گربه به مشتریان عرضه می‌کنند، اخطاریه پلمب صادر کرده است.

سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت در این خصوص گفت: «کسانی که در حوزه اصناف فعالیت می‌کنند باید مجوز فعالیت در صنف مورد نظر را از مراجع مربوطه دریافت کنند.»

وی افزود: هرگونه فعالیت غیرمجاز و بدون مجوز توسط پلیس پیگیری و با شخص خاطی برخورد می‌شود.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به پلمپ برخی مغازه‌های فروش غذای سگ ادامه داد: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با اتاق اصناف مشخص شد این مغازه ها، به صورت غیر مجاز و بدون دریافت مجوز اقدام به فعالیت کرده بودند که توسط پلیس پلمپ شدند.

منبع: میزان

پیام بگذارید