تذکر به شهرداری تهران در خصوص واگذاری موسسات متعدد

0 353

بر اساس گزارشات رسمی سال ۹۳ در سالهای ۹۱ تا ۹۴ ده فقره زمین به ارزش ۶۰ هزار میلیارد تومان به یک موسسه خیریه برای احداث بیمارستان پرداخت شده است. در این راستا شهربانو امانی در یکصد و هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر اظهار داشت: واگذاری موسسات متعدد توسط شهرداری انجام گرفته و من به شخص شهردار در این زمینه مستقیم تذکر می‌دهم.

وی افزود: مدتی پیش حسابرس منتخب شورا گزارشی در مورد تفریق بودجه ارائه داد و من منتظر ماندم که موارد تخلف بررسی و پاسخی ارائه شود ولی جوابی نشنیدم.

وی بیان داشت:‌ ۶۰ هزار میلیارد تومان کمک نقدی به یک موسسه خیریه شده و ۱۰ فقره زمین به موسسه اعطا شده است همچنین پروانه ساختمانی برای را‌ه‌اندازی یک بیمارستان تخصصی داده شده ولی همه این موارد شبهات زیادی دارد.

وی گفت: حال این سوال مطرح است که آیا سوء استفاده از نام بزرگان و اساتیدی که شهرت جهانی دارند برای انجام کاری ناصواب توجیهی دارد.

وی گفت: آیا شهردار نسبت به این موضوعات آگاهی داشته یا خیر.

در ادامه ابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: خانم امانی این مسائل و تخلفات برای سال ۹۳ است و ۳۳ مورد تخلف مشخص شد که حوزه‌های شهری در حال بررسی آن هستند. همچنین در حال رسیدگی است که آیا مراجع قضایی باید آن را بررسی کنند و دقیقا چه کسی در مضان اتهام است.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورا ۶ ماه فرصت داده‌ایم که این موضوع بررسی شود و کمیسیون نظارت و حقوقی به عنوان ناظر در شورا مشخص است تا جلسات مشترکی در برگزاری است بنابر این می‌توان گفت به دنبال تهیه گزارش در این زمینه هستیم.

منبع: فارس

پیام بگذارید