تجمع خانواده‌های شهدای پلاسکو در مقابل شهرداری تهران

0 545

بعد از گذشت چند سال از حادثه پلاسکو هنوز درخواست خانواده این شهدا انجام نشده است. مسقف کردن محوطه مزار این شهدا توقع زیادی نیست، از این عزیزانی که از جان خود گذشتند تا نجات دهنده جان دیگران باشند. بر این اساس جمعی از خانواده شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو به علت محقق نشدن برخی از وعده‌های شهرداری و شورای شهر تهران، صبح سه‌شنبه ۲۳ مهر در مقابل شهرداری تهران تجمع کردند.

پدر یکی از شهدای آتش‌نشان درباره علت این تجمع گفت: تمام مطالبات ما در بنری نوشته شده است. شکایت اول ما به عملکرد رییس سازمان بهشت زهرا(س) برمی‌گردد که با گذشت نزدیک به سه سال از حادثه پلاسکو هنوز به وعده مسقف کردن مزار شهدای آتش‌نشان عمل نکرده است.

وی ادامه داد: ما حتی خودمان درخواست دادیم که محوطه را مسقف کنیم تا در برف و سرما و باران اذیت نشویم که این اجازه را به ما ندادند.

او با بیان اینکه مسقف کردن مزار شهدا دستور شهردار تهران بود، اظهار داشت: آقای حناچی تاکنون دو سه بار در این زمینه به ما قول داده‌اند که تاکنون عملی نشده است.

در بخشی از بنر خانواده شهدای پلاسکو آمده است: هنوز در حکم این شهدا و در مصوبه «اعطای تسهیلات به جانباختگان و شهدای آتش نشانی» نام این عزیزان «متوفی» و «جان باخته» می‌باشد و به«شهید» و یا «شهید خدمت» تغییر نکرده است.

منبع: ایلنا

پیام بگذارید