آتش‌نشانی تهران در مقایسه با سایر کشورها در جایگاه خوبی قرار دارد

0 10,836

آتش نشانی تهران در بین تمامی کشورهای جهان جایگاه خوبی دارد و امید است با سعی و تلاش بیشتر به حد مطلوب و آرمانی که مد نظر آتش نشانی جهانی است برسیم.

مهدی داوری در رابطه رتبه و جایگاه سازمان آتش‌نشانی تهران در بین آتش‌نشانی‌‌هایی سایر کشورها اظهار کرد: حد مطلوب و آرمانی برای آتش‌نشانی وجود دارد که همیشه در تلاش برای رسیدن به آن حد مطلوب هستیم البته این موضوع (رسیدن به حد مطلوب) تنها شامل آتش‌نشانی تهران نمی‌شود و شاید آتش‌نشانان کشورهای پیشرفته دنیا ادعایی در رسیدن به نقطه مطلوب نداشته باشند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی با اشاره به حمایتهای صورت گرفته از این سازمان در چند سال اخیر، ادامه داد: به طور مثال آتش‌نشانی تهران صاحب ۴۰ دستگاه نردبان هیدرولیکی و بالابر است، این تعداد تجهیزات را با شهرهایی مانند لندن و برلین مقایسه کنید، درست است برخی خودروهای اطفایی آتش‌نشانی در پایتخت جدید نیستند اما هنوز جزو خودروهای آتش‌نشانی بسیار خوب در دنیا برای اطفا کردن به شمار می‌آیند.

وی افزود: در برخی نقاط در آتش‌نشانی تهران کمبودهایی داریم اما در حال جبران آنها هستیم.

داوری به مقایسه آتش‌نشانی پایتخت با آتش‌نشانی سایر کلان‌شهرهای کشور پرداخت و گفت: آتش‌نشانی تهران از نظر کمیت و کیفیت در کشور نظیری ندارد و آتش‌نشانی هیچ کلان‌شهری با تهران قابل قیاس نیست.

مدیرعامل آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: آتش‌نشانی تهران در مقایسه با سایر کشورها نیز در جایگاه خوبی قرار دارد اما از طرف دیگر برای فرآیند به‌روز رسانی و پیشرفت در آتش‌نشانی پایانی متصور نیستیم و این روند همواره ادامه خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران پویا

پیام بگذارید