سال ۹۶ مدیریت وقت شهرداری، نسبت به هزینه کرد بودجه های فرهنگی، غیر اخلاقی رفتار کرد

0 437

خزانه‌دار شورای شهر تهران، گفت: در پنج‌ماهه اول سال ۹۶ مدیریت وقت شهرداری، نسبت به هزینه کرد بودجه های فرهنگی، غیر اخلاقی رفتار کرده است.

سید حسن رسولی، در جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران در جریان بررسی تفریغ بودجه ۹۶ شهرداری تهران، اظهار کرد: برخی از اعضای شورای شهر تهران انتظاراتی از گزارش تفریغ بودجه شهرداری تهران که یکی از ابزارهای نظارتی شورای شهر است، دارند که این انتظار از گزارش تفریغ بودجه ساخته نیست.

وی ادامه داد: نابسامانی‌های گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران در قالب تکالیفی برای شهرداری و شورای شهر تهیه‌شده تا نقایصی که در گزارش موجود است در سال‌های بعد تکرار نشود. در حقیقت این گزارش برای بودجه‌ریزی سال‌های بعد به ما کمک خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، همچنین درباره پیشنهاد یکی از اعضای شورا درباره عملکرد بودجه فرهنگی شهرداری تهران در پنج‌ماهه نخست سال ۹۶ اظهار کرد: در پنج ماهه اول سال ۹۶ مدیریت وقت شهرداری به‌جای اینکه پنج دوازدهم از ردیف‌های مربوطه فرهنگی و اجتماعی را هزینه کند با استفاده از اختیاراتش در کمیسیون تخصیص، دوازده دوازدهم آن را هزینه کرده است این روش کاملاً غیر اخلاقی بوده و نباید این کار انجام می‌شد.

خزانه‌دار شورای شهر تهران با تأکید با اینکه با وجود غیراخلاقی بودن این کار، اما کمیسیون تخصیص این اختیار را به مدیریت وقت داده بود، تأکید کرد: ما باید نسبت به آینده تصمیم‌گیری کنیم و نمی‌توانیم توسط گزارش تفریغ بودجه، باکسانی که این کار غیراخلاقی را کرده‌اند، برخورد کنیم.

رسولی همچنین درباره پیشنهاد اضافه شدن واژه «خزانه متمرکز» دربند ۱۸ تکالیف شورا، تصریح کرد: این ایراد در بودجه سال ۹۷ و ۹۸ شهرداری تهران اصلاح‌شده است و تمام وجوه درآمد نقد و غیرنقد شهرداری به‌حساب متمرکز خزانه واریز می‌شود و نیازی به طرح این پیشنهاد نیست.

پیام بگذارید